Gwiazdy Biznesu czekają na laureatów

Gwiazdy Biznesu czekają na laureatów

Jeszcze tylko przez kilka dni Kapituła Dolnośląskiego Plebiscytu Gospodarczego „Gwiazdy Biznesu 2020” będzie skrywała tajemnicę swojego głosowania na najlepsze przedsiębiorstwa, samorządy, instytucje oraz osobowość. Wszystko jasne stanie się w piątek, 9 października. Tegoroczne „Gwiazdy Biznesu” w Teatrze Miejskim w Świdnicy zaprezentuje Tomasz Kammel. Wyjątkowo, z uwagi na pandemię COVID-19 wydarzenie odbędzie się z ograniczonym udziałem publiczności.

Dolnośląski Plebiscyt Gospodarczy „Gwiazdy Biznesu” organizowany jest przez Fundusz Regionu Wałbrzyskiego, spółkę FRW Media Group oraz Portal Naszbiznes24.pl. Wydarzenie jest wspierane przez licznych sponsorów i partnerów. Wyboru wszystkich laureatów, na podstawie wypełnionych formularzy zgłoszeniowych, dokonuje Kapituła Konkursu, złożona z niezależnych przedstawicieli znaczących w regionie firm, instytucji otoczenia biznesu oraz samorządowców.

Kapituła „Gwiazd Biznesu 2020” 

 • Cezary Przybylski – Marszałek Województwa Dolnośląskiego
 • Jarosław Obremski – Wojewoda Dolnośląski
 • Roman Szełemej – Prezydent Wałbrzycha
 • Beata Moskal-Słaniewska – Prezydent Świdnicy
 • Robert Jagła – Prezes Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego
 • Zdzisława Leszczyńska-Chruścik – Członek Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego
 • Zbigniew Kaczorowski – Przewodniczący Komitetu Regionalnego Funduszu Regionu Wałbrzyskiego
 • Dorota Sało – Zastępca Dyrektora ds. Zarządzania RPO WD Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej
 • Zbigniew Szczygieł – Radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego
 • Ryszard Sobański – Prezes Zarządu Sudeckiej Izby Przemysłowo – Handlowej
 • Arkadiusz Żurek – Dyrektor Generalny Instytutu INTL Sp. z o.o.
 • Krzysztof Witek – Prezes Zarządu Turbojulita Sp. z o.o. Sp. K.

Kapituła 6. edycji Dolnośląskiego Plebiscytu Gospodarczego „Gwiazdy Biznesu” zebrała się w ubiegłym tygodniu w siedzibie organizatora, czyli w Funduszu Regionu Wałbrzyskiego w Wałbrzychu. Jej obradom przewodniczyła Dorota Sało, zastępca dyrektora ds. zarządzania RPO WD Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej.

W tym roku już po raz szósty nagrodzimy podmioty, które wnoszą znaczący wkład w rozwój gospodarki województwa dolnośląskiego, wspierają przedsiębiorczość oraz dążą do stałego rozwoju poprzez wdrażanie rozwiązań innowacyjnych i zwiększenie konkurencyjności na rynku – mówi Robert Jagła, Prezes Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego. – Wyróżnimy także instytucje i samorządy za działania i rozwiązania prowadzące do osiągania sukcesów gospodarczych – podkreśla pomysłodawca „Gwiazd Biznesu”.

Laureatów plebiscytu poznamy w piątek, 9 października w Teatrze Miejskim w Świdnicy. Początek wydarzenia o godz. 19:00. Gwiazdą wieczoru będzie Tomasz Kammel.

Na laureatów czeka osiem statuetek wykonanych przez Dorotę Dziekiewicz – Plich, autorkę m.in. prestiżowego Fryderyka. Dolnośląskie firmy zostaną wyróżnione aż w pięciu kategoriach: Mikro Biznes, Mikro Firma, Mała Firma, Średnia Firma, Biznes Odpowiedzialny Społecznie. Ponadto przyznane zostaną nagrody dla Instytucji, Samorządu Przyjaznego Biznesowi i Osobowości.

W tym roku o proces rekrutacji do konkursu i wręczanie nagród pokrzyżowała pandemia COVID-19. W rezultacie o prestiżowe statuetki walczyło zdecydowanie mniej firm niż w latach ubiegłych, a Gala Finałowa z wiosny została przeniesiona na jesień. Zamiast ok. pięciuset osób, będzie uczestniczyło w niej ok. stu gości. Dlatego Fundusz Regionu Wałbrzyskiego zdecydował się na relacjonowanie wydarzenia na żywo w internecie. Streaming z Gali Finałowej „Gwiazd Biznesu 2020” będzie publikowany m.in. na stronie www.gwiazdybiznesu.com.pl.

Obrady Kapituły VI Dolnośląskiego Plebiscytu Gospodarczego Gwiazdy Biznesu 

Podziel się