fbpx

Innowacyjność szansą dla Dolnego Śląska

Innowacyjność szansą dla Dolnego Śląska

O innowacyjności w małych i średnich przedsiębiorstwach rozmawiali przedstawiciele środowiska biznesowego, eksperci z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, a także samorządowcy. Na konferencji, której organizatorem były redakcje „NWW” i „Tygodnika Wałbrzyskiego”, swą innowacyjną ofertę dla MŚP zaprezentował również Fundusz Regionu Wałbrzyskiego.

Jak wdrażać innowacyjne rozwiązania w prowadzonym biznesie i gdzie szukać źródeł ich finansowania? To pytanie nieustannie zadają sobie ambitni szefowie firm z sektora małej i średniej przedsiębiorczości. A im dalej mają do wielkiego kapitału, tym trudniej im na rozwój, a także konkurencyjność na rynku – i to bez względu na branżę.

Jak radzić sobie w tych niełatwych czasach podpowiadały w środę, 26 lutego redakcje „NWW” i „Tygodnika Wałbrzyskiego”, które przygotowały kolejną już „Akademię Muflonów” – bezpłatne szkolenie dla przedsiębiorców i kadry menadżerskiej. Tym razem Akademia odbyła się na terenie nowego biurowca WSSE „Invest -Park” w Wałbrzychu przy ul. Uczniowskiej, a tematem przewodnim spotkania była „Innowacyjność w Małych i Średnich Przedsiębiorstwach”.

W gronie firm wspierających przedsięwzięcie nie zabrakło Funduszu Regionu Wałbrzyskiego, który zaprezentował swą innowacyjną ofertę dla MŚP, dotyczącą pozyskiwania środków RPO w ramach inicjatywy JEREMIE.

„Akademia Muflonów” to cykl spotkań kontynuujących ideę Plebiscytu Gospodarczego „Muflony”. Uczestnicy cenią ją głównie dlatego, że tematy na niej poruszane mają mocny związek z regionem wałbrzyskim i odpowiadają na potrzeby lokalnego środowiska biznesowego.

Robert Jagła, Prezes Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego:

-Biorąc pod uwagę, że innowacyjność w małych i średnich przedsiębiorstwach jest głównym punktem strategii rozwoju przedsiębiorczości na Dolnym Śląsku, to „Akademia Muflonów” stała się ważną płaszczyzną wymiany doświadczeń. Wierzę, że korzyści z tej konferencji będą obustronne.

Po pierwsze, przedstawiciele środowiska biznesowego w naszym regionie mieli możliwość zapoznania się z nowymi tendencjami i technologiami, a także możliwościami pozyskania środków na ich realizację.

Po drugie, instytucje i firmy działające w sferze współpracy z przedsiębiorstwami, poznali głos tych, którzy stanowią o kształcie biznesu w naszym województwie. Taka forma spotkań zawsze daje szansę na ewolucję, bo w rezultacie skutecznego dialogu dobre pomysły wcielane są w życie, dając oczywiście pozytywne zmiany.

Jako Funduszu Regionu Wałbrzyskiego podczas „Akademii Muflonów” zaprezentowaliśmy nasze pożyczki dla firm, których udzielamy na wyjątkowo preferencyjnych warunkach. Skupiliśmy się na pozyskiwaniu środków RPO w ramach inicjatywy JEREMIE. Na podstawie ponad 20-letniego doświadczenia w zakresie wspierania biznesu, jesteśmy przekonani, że nasze działania to cenne źródło finansowania dolnośląskich przedsiębiorstw. Zatem serdecznie zapraszam do kontaktu z Funduszem Regionu Wałbrzyskiego.

Podziel się