fbpx

Gwiazdy Biznesu

Dolnośląski Plebiscyt Gospodarczy Gwiazdy Biznesu

Realizując swoje cele statutowe, w których priorytetem są rozwój i promocja postaw przedsiębiorczych, Fundusz Regionu Wałbrzyskiego Fundusz Regionu Wałbrzyskiego wraz ze spółką FRW Media Group oraz portalem www.naszbiznes24.pl (będącym własnością fundacji FRW) co roku organizują Dolnośląski Plebiscyt Gospodarczy „Gwiazdy Biznesu”. Impreza z założenia jest ważnym w regionie wydarzeniem dla przedsiębiorców oraz samorządowców i instytucji okołobiznesowych.

Do udziału w bezpłatnej rywalizacji w ramach „Gwiazd Biznesu” zaproszone są firmy z terenu całego Dolnego Śląska. Wyboru wszystkich laureatów, na podstawie wypełnionych formularzy zgłoszeniowych, dokona Kapituła Konkursu, złożona z niezależnych przedstawicieli podmiotów gospodarczych i instytucji. Laureaci Plebiscytu otrzymają prestiżowe statuetki.

Wielka gala finałowa „Gwiazd Biznesu” odbywa się w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu. Każdego roku w wydarzeniu uczestniczy ok. 500 gości. Są to osobowości regionu dolnośląskiego: przedsiębiorcy, samorządowcy, ludzie kultury i politycy.Kategorie

Kapituła Konkursu wybiera Laureatów spośród zgłoszonego do udziału grona przedsiębiorców z regionu dolnośląskiego. Podstawowe kategorie wyboru to:

  • Mikro Biznes
  • Mikro Firma
  • Mała Firma
  • Średnia Firma
  • Biznes Odpowiedzialny Społecznie
  • Samorząd Przyjazny Biznesowi
  • Osobowość

Mecenasi Plebiscytu

Do współorganizacji Dolnośląskiego Plebiscytu Gospodarczego „Gwiazdy Biznesu” oraz wsparcia finansowego imprezy zaproszone zostaną firmy i instytucje, które, podobnie jak Fundusz Regionu Wałbrzyskiego, za priorytet działalności stawiają sobie rozwój i promocję postaw przedsiębiorczych.

FRW Media Group Sp. z o.o.

Instytucja Otoczenia Biznesu, czyli firma działająca „non profit”, której właścicielem jest Fundusz Regionu Wałbrzyskiego. Jej główną działalnością jest wspieranie kluczowych dla regionu i mieszkańców przedsięwzięć o charakterze społecznym i gospodarczym.

Najważniejsze obszary aktywności to m.in. organizacja Dolnośląskiego Plebiscytu Gospodarczego „Gwiazdy Biznesu”, a także bezpłatnych konferencji, szkoleń i doradztwa prowadzonych w ramach Centrum Wspierania Biznesu oraz Akademii Gwiazd Biznesu.

Spółka jest także wydawcą Dolnośląskiego Portalu Gospodarczego Naszbiznes24.pl i Dolnośląskiego Portalu Odkrywców Tajemniczydolnyslask.pl oraz głównym organizatorem Dolnośląskiego Forum Gospodarczego, Dolnośląskiego Rajdu o Kropelce i  Świdnickiego Forum Kobiet.

Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia

To otwarty w listopadzie 2014 roku nowoczesny, zrewitalizowany kompleks obiektów powstały na bazie dawnej, wałbrzyskiej Kopalni Węgla Kamiennego „Julia”. W ten sposób dawny, wałbrzyski potencjał przemysłowy kreatywnie i z powodzeniem został przekształcony na unikalny w skali Polski oraz Europy zespół obiektów służących edukacji i sztuce. Urbanistyczny unikat, posiadający 16 obiektów na powierzchni ponad 4 hektarów, to jeden z najcenniejszych zabytków kultury technicznej na świecie.

Wybierz rok: