fbpx

Razem na święta

Razem na święta

By Święta były piękne dla wszystkich! W drużynie siła – Fundusz Regionu Wałbrzyskiego i FRW Media Group Sp. z o.o. wspierają Szlachetną Paczkę.

Wspólnie ze spółką FRW Media Group przygotowaliśmy pomoc dla jednej z potrzebujących rodzin z Wałbrzycha, których historie znajdują się w bazie na stronie www.szlachetnapaczka.pl. W przygotowanie świątecznej paczki zaangażowali się wszyscy pracownicy, blisko 30 osób. Wspólnymi siłami udało nam się zaspokoić podstawowe potrzeby naszej rodziny – mówi Robert Jagła, Prezes Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego. – Zawsze jesteśmy chętni do tego, żeby pomóc tym, którzy tego naprawdę potrzebują. Tylko od nas zależy, czy potrzebujący otrzymają szanse na piękne i godne święta. Warto pomagać, dlatego namawiam do dzielenia się z potrzebującymi i wspierania Szlachetnej Paczki – dodaje Robert Jagła.

szlachetna paczka

Weekend cudów już za nami

Pomoc przygotowana przez FRW i FRW Media Group Sp. z o.o. , podobnie jak przez wszystkich innych darczyńców Szlachetnej Paczki, trafiła do potrzebujących rodzin w Weekend Cudów, 8-9 grudnia, gdy w całej Polsce odbywał się finał XVIII edycji projektu. To kulminacyjny moment projektu, ale nie jego koniec. Szlachetna Paczka działa przez cały rok, a wolontariusze pracują z rodzinami nad tym, by trwale poprawić ich sytuację, pomagając im samodzielnie radzić sobie z trudnościami.

Szlachetna Paczka to jeden z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce. Istnieje od 2001 roku i jest jedynym na świecie systemem pomocy bezpośredniej, który łączy ogromną skalę działania z tym, że konkretny człowiek wciąż pomaga w nim konkretnemu człowiekowi.  Przez 18 lat w działania Paczki włączyło się blisko 4 mln osób, a łączna wartość pomocy materialnej, przekazanej ponad 150 tys. rodzinom w potrzebie przekroczyła ćwierć miliarda złotych.

Koniec roku to w Szlachetnej Paczce najbardziej intensywny okres. W połowie listopada na stronie www.szlachetnapaczka.pl została otwarta baza z historiami rodzin włączonych do projektu w tej edycji. Aż do 8 grudnia potrwa kampania, której celem jest pozyskanie darczyńców dla wszystkich potrzebujących. W tym roku Paczka jest obecna w 670 rejonach Polski, a organizowana przez nią pomoc trafi do ponad 15 tys. rodzin.

szlachetna paczka_dz

Podziel się