fbpx

Efektywnie energetyczny biznes z FRW

Efektywnie energetyczny biznes z FRW

Nadszedł czas na efektywnie energetyczny biznes dla przedsiębiorców z Dolnego Śląska. Wsparcie unijne na fotowoltaikę, wymianę: źródła energii, kotła i instalacji grzewczej, stolarki okiennej i drzwiowej, oświetlenia; ocieplenie budynku i dachu, modernizację linii produkcyjnej. Od 200 tys. zł do 3 mln zł, od 0️,5%, okres spłaty do 15 lat, 6 miesięcy karencji.

MŚP z województwa dolnośląskiego mogą starać się o dofinansowanie na realizację działań dotyczących zwiększenia efektywności energetycznej.

Pożyczki wynoszą od 200 tys. zł do 3 mln zł i umożliwiają przedsiębiorcom z województwa dolnośląskiego finansowanie do 100% całkowitych nakładów związanych z realizacją przedsięwzięcia. Maksymalny okres spłaty wynosi 15 lat z możliwością karencji w spłacie rat kapitałowych do 6 miesięcy. Oprocentowanie roczne to zaledwie 0,5%. Co ważne, pożyczkobiorca nie musi obawiać się żadnych dodatkowych kosztów. Fundusz Regionu Wałbrzyskiego nie pobiera żadnych opłat i prowizji za udzielenie pożyczki oraz nieodpłatnie pomaga przy wypełnieniu wniosku. Czas rozpatrzenia wniosku to tylko 30 dni roboczych.

Jakie może być przeznaczenie pożyczki?

  • fotowoltaika
  • ocieplenie budynku
  • ocieplenie dachu
  • wymiana stolarki okiennej i drzwiowej
  • wymiana kotła grzewczego
  • instalacja i modernizacja ogrzewania
  • wymiana oświetlenia

 

Dofinansowanie przeznaczone będzie w szczególności na głęboką termomodernizację obiektów w przedsiębiorstwach, technologie odzysku energii wraz z systemem wykorzystania energii ciepła odpadowego, budowę i przebudowę, wymianę źródeł ciepła, w tym zastosowanie systemów grzewczych opartych na odnawialnych źródłach energii oraz rozbudowę linii produkcyjnych na bardziej efektywne energetycznie.

 WIĘCEJ INFORMACJI NA TEMAT POŻYCZEK NA POPRAWĘ EFEKTYWNOŚCI ENERGETYCZNEJ W MŚP

DOKUMENTY DO POBRANIA

Podziel się