fbpx

O potencjale Wałbrzycha na “Pracowni Miast”

O potencjale Wałbrzycha na “Pracowni Miast”

Ponad stu samorządowców, polityków, urzędników, aktywistów, przedstawicieli firm i instytucji, w tym Fundusz Regionu Wałbrzyskiego, debatowało o tym, jak zmienić Wałbrzych i wykorzystać jego potencjał. Konferencja, która była częścią projektu „Pracownia Miast” realizowanego przez Gazetę Wyborczą, odbyła się 28 sierpnia w Centrum Aktywnego Wypoczynku Aqua Zdrój w Wałbrzychu.

Konferencję otworzył Wojciech Pelowski, redaktor “Gazety Wyborczej Wrocław”. Wśród przybyłych na konferencję gości był m.in. był Paweł Orłowski – wiceminister infrastruktury i rozwoju, który mówił o idei ustawy rewitalizacyjnej, a także wiceprezydenci Łodzi i Bytomia, którzy dzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat możliwości wykorzystania potencjału przemysłowych miast. W czasie spotkania przedstawiono wyniki oceny życia w mieście na podstawie badań prof. Janusza Czapińskiego, a także wnioski, które powstały po zebraniu opinii od uczestników Pracowni Miast.

Jednym z punktów konferencji była debata pt. „Miasto pracy”, w której udział wzięła Beata Szczepankowska- Pełnomocnik Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego ds. Realizacji Projektów. Podczas dyskusji poruszono kwestię inwestorów w mieście oraz regionie, a także sprawę przyszłości gospodarczej.

Podziel się