Zrobili to! Biegające Anioły Hospicjum

Zrobili to! Biegające Anioły Hospicjum

500 km, 50 godzin, 50 tysięcy złotych. Biegające Anioły Hospicjum biegły charytatywnie z Wałbrzycha do Kołobrzegu dla nieuleczalnie chorych pacjentów Hospicjum w Wałbrzychu. FRW został sponsorem 20 km odcinka biegu.

Wybiegli 24 maja 2019 r. o godz. 9:00 całą grupą sprzed Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu. Na obrzeżach miasta bieg zamienił się w sztafetę. Biegli w 11 osób i zmieniali się co 10 kilometrów. Eskortowały ich dwa rowery i dwa samochody. Sztafeta miała do pokonania ponad 500 kilometrów. Biegli dzień i noc, aby zebrać 50 tysięcy złotych. Metę osiągnęli 26 maja 2019 r., po 50 godzinach, pod latarnią morską w Kołobrzegu.

Jak wygląda taka pomoc w praktyce?

W zamian za wsparcie, każdy darczyńca był reklamowany – poprzez umieszczenie logo na koszulce, w której biegacze pokonali cały dystans. Po drodze minęli większe miasta, takie jak Strzegom, Lubin, Wolsztyn, Gorzów Wielkopolski, Barlinek. Biegające Anioły Hospicjum, to ekipa kilkunastu pozytywnych osób, którzy swoją pasję przeradzają w realną pomoc. Ich myślą przewodnią, która dodaje Im sił podczas biegu, jest „Żyjąc – zwolnij, biegnąc – pędź – MYŚL O INNYCH – byle wytrwale”.

Biegającym Aniołom Hospicjum udało się zebrać blisko 24 tysiące złotych. Zbiórka nadal trwa dlatego, zachęcamy do wpłat na ten szczytny cel.

Zrzutka Biegające Anioły Hospicjum

Podziel się