Zrobili to! Biegające Anioły Hospicjum

500 km, 50 godzin, 50 tysięcy złotych. Biegające Anioły Hospicjum biegły charytatywnie z Wałbrzycha do Kołobrzegu dla nieuleczalnie chorych pacjentów Hospicjum w Wałbrzychu. FRW został sponsorem 20 km odcinka biegu.

Wybiegli 24 maja 2019 r. o godz. 9:00 całą grupą sprzed Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu. Na obrzeżach miasta bieg zamienił się w sztafetę. Biegli w 11 osób i zmieniali się co 10 kilometrów. Eskortowały ich dwa rowery i dwa samochody. Sztafeta miała do pokonania ponad 500 kilometrów. Biegli dzień i noc, aby zebrać 50 tysięcy złotych. Metę osiągnęli 26 maja 2019 r., po 50 godzinach, pod latarnią morską w Kołobrzegu.

Jak wygląda taka pomoc w praktyce?

W zamian za wsparcie, każdy darczyńca był reklamowany – poprzez umieszczenie logo na koszulce, w której biegacze pokonali cały dystans. Po drodze minęli większe miasta, takie jak Strzegom, Lubin, Wolsztyn, Gorzów Wielkopolski, Barlinek. Biegające Anioły Hospicjum, to ekipa kilkunastu pozytywnych osób, którzy swoją pasję przeradzają w realną pomoc. Ich myślą przewodnią, która dodaje Im sił podczas biegu, jest „Żyjąc – zwolnij, biegnąc – pędź – MYŚL O INNYCH – byle wytrwale”.

Biegającym Aniołom Hospicjum udało się zebrać blisko 24 tysiące złotych. Zbiórka nadal trwa dlatego, zachęcamy do wpłat na ten szczytny cel.

Zrzutka Biegające Anioły Hospicjum

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013.

2019 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Fundusz Regionu Wałbrzyskiego - design & code: prosystem24.pl