fbpx

Z jakich środków może korzystać branża IT?

Z jakich środków może korzystać branża IT?

Ponad 70 firm z Wałbrzycha i okolic wzięło udział w konferencji „Dotacje na IT” zorganizowanej przez wałbrzyską firmę UNIWERS.COM. Fundusz Regionu Wałbrzyskiego był patronem tego wydarzenia. Podczas spotkania przedstawiciele biznesu dyskutowali o tym jaki szanse i zagrożenia stawia przed sektorem MŚP nowa perspektywa unijna. UNIWERS.COM podzielił się również wiedzą w zakresie rozwiązań COMARCH ERP 2.0, na które można pozyskać dotacje w konkursach związanych z innowacyjnością.

5 listopada w Hotelu Aqua Zdrój w Wałbrzychu przedsiębiorcy z województwa dolnośląskiego spotkali się z wałbrzyskim partnerem COMARCH firmą UNIWERS.COM i przedstawicielami Funduszu Regionu Wałbrzyskiego. Podczas konferencji uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z zagadnieniami związanymi z możliwością pozyskania dotacji dla firm w najnowszej perspektywie funduszy unijnych 2014-2020.

– Dysponujemy pełną gamą innowacyjnych rozwiązań takich jak COMARCH Mobile, rozwiązań umożliwiających sprzedaż w interencie zarówno w formie sklepów internetowych jak i rozwiązań B2B, to powoduje że czynnik innowacyjności jest po stronie naszych produktów, co daje przewagę naszym klientom w ubieganiu się o dotacje – wyjaśnia Ewelina Jamińska, dyrektor handlowy ERP 2.0. C.

O tym na co muszą zwrócić firmy starające się o środki unijne mówiła Sylwia Petryna z wałbrzyskiej firmy PETRA CONSULITNG.

– Przede wszystkim musicie mieć Państwo pomysł na co chcecie przeznaczyć dotacje. Trzeba dobrze przygotować się do konkursu, ponieważ dotacja to środki publiczne które trzeba rozliczyć – mówiła Syliwa Petryna, właścicielka PETRA CONSULING.

W trakcie spotkania wałbrzyscy przedsiębiorcy mogli nie tylko dowiedzieć się jakie konkursy już zostały ogłoszone, ale również z jakich innych alternatywnych form pomocy mogą skorzystać. O inicjatywie JEREMIE oraz programie “Pierwszy Biznes – Wsparcie w starcie” informowali przedstawiciele Funduszu Regionu Wałbrzyskiego. O atrakcyjnych formach wsparcia mówił dyrektor działu pożyczkowego Remigiusz Lewicki.

Podczas spotkania głównym tematem były innowacje, w spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele Mbanku, którzy zaprezentowali nowoczesne konto dostępne z każdego urządzenia mobilnego.

 

Podziel się