fbpx

Śniadanie prasowe

Śniadanie prasowe

Zjedliśmy śniadanie z przedstawicielami lokalnych mediów. Ostatnio dużo dzieję się w FRW, dlatego podczas spotkania prasowego poinformowaliśmy dziennikarzy o naszych dokonaniach i planach. Na językach były m.in. tematy związane z rządowym programem „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie II”, konkursem „Pomysł na biznes” oraz organizowanym przez nas plebiscytem „Gwiazdy Biznesu”.

„Pierwszy biznes- Wsparcie w starcie”

Jak grzyby po deszczu powstają nowe firmy dzięki rządowym pożyczkom w ramach programu „Pierwszy biznes- Wsparcie w starcie”. Na kwotę ponad 1 000 000 zł Fundusz Regionu Wałbrzyskiego udzielił już wsparcia osobom rozpoczynającym działalność gospodarczą, a na ponad 1 500 000 zł pozytywnie rozpatrzył wnioski pożyczkowe.

Dobrych wiadomości w tym zakresie jest więcej. Ostatnio zmniejszyło się oprocentowanie rządowej pożyczki z 0,56% na 0,44% a dodatkowo wzrosła maksymalna kwota wsparcia o jakie można się ubiegać.

Fundusz Regionu Wałbrzyskiego wyciąga również, do startujących ze swoim biznesem, pomocną dłoń w postaci bezpłatnych szkoleń i doradztwa. Cyklicznie organizowane spotkania edukacyjne, m.in. z przygotowywania biznesplanów, przyciągają wielu zainteresowanych. Z usług tych można korzystać nawet do pół roku od momentu założenia firmy.

Konkurs „Pomysł na biznes”

Dobre pomysły na biznes trzeba nagradzać. Tak twierdzi Fundusz Regionu Wałbrzyskiego i organizuje konkurs na najlepszy biznesplan. Aby wziąć udział w konkursie wystarczy stworzyć kompletny biznesplan swojej wymarzonej działalności i złożyć go w siedzibie FRW do 27 marca br. Im więcej w nim pasji i oryginalności, tym większe ma szanse na wygraną. Oczywiście nie można zapominać o realności swoich założeń i kwestiach ekonomiczno-finansowych. A spróbować warto, bo do wygrania są czeki o wartościach: 2500 zł, 1500 zł i 1000 zł. Akcję „Pomysł na biznes” organizujemy z myślą o rozwoju i promocji postaw przedsiębiorczych wśród ludzi młodych, a także osób bezrobotnych.

Plebiscyt gospodarczy „Gwiazdy Biznesu”

Fundusz Regionu Wałbrzyskiego oraz Portal www.naszbiznes24.pl (będący własnością fundacji FRW) po raz pierwszy organizują Dolnośląski Plebiscyt Gospodarczy „Gwiazdy Biznesu”. Do udziału w bezpłatnej rywalizacji w ramach „Gwiazd Biznesu 2015” zaproszone są firmy i samorządy z terenu całego Dolnego Śląska, a zwycięzców wybierze Kapituła Konkursu. Oceniane będą aktywności podejmowane w 2014 roku. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli: Minister Gospodarki, Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Wojewoda Dolnośląski oraz Prezydent Miasta Wałbrzycha.

Laureaci otrzymają statuetki wykonane przez Dorotę Dziekiewicz-Pilich, artystkę-rzeźbiarkę autorkę m.in. prestiżowego Fryderyka.

Do udziału w Plebiscycie zgłaszać się mogą podmioty mające siedzibę na terenie Dolnego Śląska lub prowadzące działalność gospodarczą na tym terenie, m.in.: przedsiębiorcy, jednostki samorządu terytorialnego, instytucje oraz organizacje promujące przedsiębiorców. Ankiety należy przesłać mailowo na adres: gwiazdy@frw.pl bądź składać osobiście w siedzibie Funduszu Regionu Wałbrzyskiego, ul. Limanowskiego 15, 58-300 Wałbrzych do dnia 3 kwietnia 2015 r. Szczegóły regulamin i formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie: www.naszbiznes24.pl

Podziel się