fbpx

Fundusz rozdzieli aż 22 miliony!

Fundusz rozdzieli aż 22 miliony!

W przyszłym tygodniu Fundusz Regionu Wałbrzyskiego podpisze umowę na kolejną edycję programu JEREMIE. W ramach nowego rozdania środków unijnych do dolnośląskich przedsiębiorców trafią aż 22 miliony złotych.

Pieniądze, którymi dysponował będzie Fundusz Regionu Wałbrzyskiego uruchomione zostaną już pod koniec maja. JEREMIE to z angielskiego Joint European Resources for Micro-to-Medium Enterprises, czyli wspólne zasoby dla małych i średnich przedsiębiorstw.

– Inicjatywa jest formą pomocy oferowaną firmom. Zakłada ona odejście od tradycyjnych dotacji, na rzecz zwrotnej pomocy finansowej w formie kredytów, pożyczek i poręczeń – tłumaczy Robert Jagła, prezes Funduszu Regionu Wałbrzyskiego. – FRW jest jednym z pośredników finansowych oferujących pożyczki JEREMIE. Pożyczkę może otrzymać praktycznie każdy przedsiębiorca na finansowane działalności, w tym wyposażenie, inwestycje, tworzenie miejsc pracy, wdrażanie innowacji – wyjaśnia.

Warunki na jakich FRW udziela pożyczek do wartości 1 miliona złotych są bardzo atrakcyjne. To m.in. stałe oprocentowanie roczne w wysokości 2% i brak prowizji za rozpatrzenie wniosku. Usługi świadczone są także wyjazdowo, a mobilność doradców jest na najwyższym poziomie.

Jak zdobyć pieniądze z unii Fundusz Regionu Wałbrzyskiego informował przedsiębiorców we wtorek, 20 maja w Wojcieszycach koło Jeleniej Góry, a w środę, 21 maja w Wałbrzychu. Gośćmi bezpłatnych konferencji byli m.in.: Dariusz Wieloch, Zastępca Dyrektora Departamentu Instrumentów Inżynierii Finansowej Banku Gospodarstwa Krajowego oraz Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego dr Jerzy Tutaj.

Tych, którzy są zainteresowani wsparciem, a nie udało im się wziąć udziału w spotkaniach, odsyłamy na stronę www.frw.pl. Tutaj szczegółowo piszemy o inicjatywie JEREMIE oraz o warunkach, na jakich Fundusz Regionu Wałbrzyskiego udziela preferencyjnych pożyczek dla dolnośląskich przedsiębiorców. Na specjalnym kalkulatorze pożyczkowym łatwo można obliczyć wszelkie parametry.

Podziel się