fbpx

„Diament Wolności” dla Marszałka Bogdana Borusewicza

„Diament Wolności” dla Marszałka Bogdana Borusewicza

Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz otrzymał nagrodę Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich – „Diament Wolności”. W uroczystej gali, która odbyła się w świdnickim Park-Hotelu uczestniczył Robert Jagła, Prezes Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego.

„Diament Wolności” to wyróżnienie ustanowione przez Stowarzyszenie Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich z okazji jubileuszu 20-lecia tej organizacji, który uroczyście obchodzono w 2010 roku. To nagroda dla tych, którzy odegrali wybitną rolę w wydarzeniach 1989 roku, a także w życiu publicznym kraju w latach późniejszych. To laur dla osób, które tworzyły wolne i demokratyczne państwo. Państwo, które obecnie otwiera możliwości dla przedsiębiorców z całej Polski, także ze Świdnicy.

Marszałek Bogdan Borusewicz jest dziesiątym i ostatnim laureatem tej nagrody. Wcześniej Stowarzyszenie Przedsiębiorców i Kupców Świdnicki nagrodziło już sobistości, budujące trwałość i praworządność demokratycznego ustroju oraz wolność gospodarczą w Polsce. Wyróżnienie otrzymali: Tadeusz Mazowiecki, Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski, Adam Michnik, Jan Lityński, Władysław Frasyniuk, Leszek Balcerowicz, Marek Belka i Henryk Wujec.

 

Podziel się