fbpx

Mikołaj w RWS Biały Kamień, Konradów

Mikołaj w RWS Biały Kamień, Konradów

Rada Wspólnoty Samorządowej Biały Kamień, Konradów przygotowała paczki mikołajkowe dla najmłodszych mieszkańców Wałbrzycha. W blisko 400  paczkach, ufundowanych przez życzliwe podmioty, jak Fundusz Regionu Wałbrzyskiego znalazły się m. in. słodycze.

We wcześniejszych latach dzieci odbierały paczki w Kościele należącym do Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Jerzego i Matki Bożej Różańcowej w Wałbrzychu. W tym roku wielki finał świątecznych upominków miał się odbyć wCentrum Sportowo-Rekreacyjnym Aqua Zdrój. Jednak ze względu na wzrost zachorowań na COVID-19 rozdawanie podarunków zostało podzielone na kilka punktów.

Święty Mikołaj wraz z wałbrzyskim radnym Ryszardem Nowakiem oraz swoimi pomocnikami z RWS słodkie paczki rozdawał w Szkole Podstawowej nr 2 im. Orła Białego, Szkole Podstawowa nr 6 im. Aleksandra Kamińskiego, Domu Pomocy Społecznej, wśród okolicznych mieszkańców oraz w siedzibie rady na Białym Kamieniu.

Święta Bożego Narodzenia, to dla większości piękny, magiczny okres radości, miłości, atmosfery rodzinnej i prezentów. Jednak dla wielu osób za naszego otoczenia jest to czas samotności pozbawiony tych wszystkich podarków i beztroski. Dlatego staramy się dać szansę najbardziej potrzebującym osobom na piękne i godne święta – mówi Robert Jagła, Prezes Zarządu Fundusz Regionu Wałbrzyskiego.

 

Podziel się