fbpx

Poznaliśmy Samorządowych Liderów Roku

Poznaliśmy Samorządowych Liderów Roku

Siedem prestiżowych statuetek Złotych Kompasów wręczyła kapituła Plebiscytu Samorządowy Lider Roku 2013. W kategorii „Inwestycja” nagrody wręczali dr Jerzy Tutaj, członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego i Robert Jagła, prezes Funduszu Regionu Wałbrzyskiego.

Grupa Medialna „Errata” już po raz drugi przeprowadziła Plebiscyt Samorządowy Lider Roku „Kompasy”. Za rok 2013 najlepszym gminom i ich szefom nagrody wręczono w piątek, 21 marca w Kinoteatrze „Zbyszko” w Dzierżoniowie.

Podczas uroczystości dwie statuetki odebrała gmina Bielawa (w kategorii „Biznes” i „Ekologia”), Wałbrzych zwyciężył w „Inwestycjach”, gmina Ząbkowice Śląskie zdobyła Kompas w kategorii „Kultura”, Łagiewniki okazały się liderem w „Sporcie”, a Kłodzko w „Turystyce”. Natomiast w plebiscycie czytelników na Najlepszego Szefa Gminy lub Powiatu zwyciężył burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta.

Prezes Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego Robert Jagła zasiadał w Kapitule „Kompasów 2013“ i wraz z dr Jerzym Tutajem, członkiem Zarządu Województwa Dolnośląskiego, miał przyjemość wręczać pierwszą z przyznanych nagród. Był to Złoty Kompas w kategorii „Inwestycja“, który wywalczyło miasto Wałbrzych za Centrum Aktywnego Wypoczynku Aqua Zdrój.

– Biorąc pod uwagę, że do konkursu wpłynęły 34 zgłoszenia z 19 samorządów, trzeba przyznać, że „Kompasy” to już prestiżowe wyróżnienie w skali subregionu wałbrzyskiego. Statuetka to znak od kapituły konkursu, że samorząd który ją otrzymuje zmierza w dobrym kierunku i może być wzorem do naśladowania dla innych – zwraca uwagę Robert Jagła, Prezes Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego.

Fot. Anna Kulik, Tygodnik Dzierżoniowski

Podziel się