Relacja z seminarium ” Biznesowi mówimy dzień dobry”

Relacja z seminarium ” Biznesowi mówimy dzień dobry”

Zespół ekspercki z Funduszu Regionu Wałbrzyskiego wziął udział w seminarium dla studentów i absolwentów we Wrocławiu. Organizatorami konferencji pod hasłem „Dzień dobry biznes” byli Bank Gospodarstwa Krajowego oraz Uniwersytet Wrocławski.

Konferencja dla studentów i absolwentów pt. „Dzień dobry biznes” odbyła się w środę, 19 marca 2014 w sali im. Prof. Witolda Świdy na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.
Podczas seminarium odbyło się m.in. spotkanie się z multiprzedsiębiorcą Marcinem Beme, założycielem i twórcą serwisu Audioteka.pl, który opowiedział o tym, jak stawiał pierwsze kroki w biznesie. Były też rozmowy o możliwościach finansowania własnych firm ze środków unijnych w ramach inicjatywy JEREMIE. Tutaj kluczową rolę odegrali goście z Banku Gospodarstwa Krajowego, jako Menadżera Dolnośląskiego Funduszu Powierniczego oraz nasi eksperci z Funduszu Region Wałbrzyskiego.
Dla osób wchodzących na rynek pracy i rozważających założenie firmy bardzo cenne okazały się bezpłatne warsztaty: „Załóż swój własny biznes już dziś – czyli co, gdzie, kiedy?” oraz „10 doświadczeń, dzięki którym unikniesz błędów i zostaniesz skutecznym przedsiębiorcą”.
Wszyscy uczestnicy seminarium otrzymali certyfikaty.

Podziel się