fbpx

Widzimy potencjał w firmach rodzinnych

Widzimy potencjał w firmach rodzinnych

Fundusz Regionu Wałbrzyskiego wziął udział w konferencji „Instytucjonalne szanse rozwoju dla polskich firm rodzinnych”. Spotkanie odbyło się we Wrocławiu, a zorganizowało je Stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych.

Widzimy potencjał w firmach rodzinnych, o rozwój których często dbają całe pokolenia. Doceniamy trud i zaangażowanie, jakie w utrzymanie przedsiębiorstw wkładają rodziny. Firmy rodzinne mają swój specyficzny charakter, dlatego bardzo często świetnie sprawdzają się w branży usługowej, nadając wyjątkową atmosferę m.in. restauracjom, hotelom czy pensjonatom. Wielką rolę w sektorze małej i średniej przedsiębiorczości odgrywają też m.in. niewielkie zakłady produkcyjne, choćby piekarnie czy cukiernie. Trzeba też podkreślić, że wśród firmy rodzinnych nie brakuje wielkich spółek, działających na prawdziwym europejskim poziomie – mówi Robert Jagła, Prezes Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego, który uczestniczył w konferencji „Instytucjonalne szanse rozwoju dla polskich firm rodzinnych”, prezentując ofertę jednej z najważniejszych instytucji działających na rzecz przedsiębiorców na Dolnym Śląsku.

Spotkanie odbyło się w piątek, 4 kwietnia w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu, a jego organizatorem było Stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych.

W programie konferencji znalazły się m.in. pomoc publiczna dla polskich firm rodzinnych, warunki inwestycyjne dla małych i średnich firm rodzinnych w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, pożyczki Funduszu Regionu Wałbrzyskiego: innowacyjne źródło finansowania dolnośląskich przedsiębiorstw i zasady pozyskiwania środków w RPO w ramach inicjatywy Jeremie, a także klastry – cele działania oraz możliwości finansowania publicznego.

Naszym celem jest wspólna edukacja, wymiana doświadczeń i czerpanie wiedzy. Dlatego też skupiliśmy się głównie na pomocy publicznej, która skierowana jest do firm rodzinnych. Wierzę, że to spotkanie otworzyło przed naszymi przedsiębiorstwami nowe możliwości i korzystnie wpłynie na ich rozwój – podkreśla Maria Adamska, prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Firm Rodzinnych.

Podziel się