fbpx

Z Funduszem przedsiębiorcy rosną w siłę

Z Funduszem przedsiębiorcy rosną w siłę

Fundusz Regionu Wałbrzyskiego w poniedziałek, 10 lutego 2014r. zainaugurował cykl konferencji i szkoleń dla przedsiębiorców i pracowników firm, podczas których eksperci doradzają, w jaki sposób sięgać po wsparcie z funduszy europejskich. Jednym z najważniejszych punktów pierwszej konferencji, która odbyła się w Hotelu Qubus w Wałbrzychu, były środki RPO w ramach inicjatywy JEREMIE.

Inaugurująca serię dziesięciu spotkań w całym regionie, konferencja pt. „Wpływ wsparcia z funduszy europejskich na prowadzenie działalności gospodarczej, czyli sztuka komunikacji w biznesie” zgromadziła przedstawicieli lokalnego środowiska biznesowego, którzy poważnie myślą o rozwoju swoich firm. Podczas kilkugodzinnego szkolenia, eksperci zaproszeni przez Fundusz Regionu Wałbrzyskiego doradzali przedsiębiorcom co zrobić, aby otrzymać środki pomocowe.

Skupiliśmy się głównie na możliwościach finansowania przedsiębiorstw z Regionalnego Programu Operacyjnego w ramach inicjatywy JEREMIE. Wskazaliśmy także najważniejsze nurty działalności Funduszu Regionu Wałbrzyskiego, który z sukcesami wspiera biznes już od 22 lat. Najlepszym dowodem naszego zaangażowania w rozwój przedsiębiorczości w regionie są podmioty, które w tym czasie skorzystały z naszego wsparcia i skutecznie rozwinęły skrzydła – podkreśla Robert Jagła, Prezes Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego.

Inicjatywę JEREMIE, jako szansę dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw przybliżył Dariusz Wieloch, zastępca Dyrektora Departamentu Instrumentów Inżynierii Finansowej Banku Gospodarstwa Krajowego. Zarówno dr Jerzy Tutaj, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego, jak i dr Mieczysław Ciurla, Dyrektor Wydziału Gospodarki w Departamencie Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego podkreślali ważną rolę przedsiębiorców w strategii rozwojowej województwa. Obaj zachęcali biznesmenów do dialogu, konsultacji oraz twórczego podejścia do biznesu. Zapewniali, że Dolny Śląsk będzie wspierał badania naukowe i innowacje w różnych branżach.

Cenną częścią poniedziałkowej konferencji były warsztaty poświęcone komunikacji w biznesie. Poprowadził je trener z Centrum Szkolenia i Psychoterapii „Caterina”. Zajęcia zwróciły uwagę przede wszystkim na rolę jakości i sposobu rozmowy w kontaktach z pracownikami oraz kontrahentami, a także na jej siłę w negocjacjach.

Kolejna, bezpłatna konferencja skierowana do przedsiębiorców, której organizatorem będzie Fundusz Regionu Wałbrzyskiego zaplanowana jest już w marcu. Szczegóły niebawem na naszej stronie.

Podziel się