fbpx

Jakie wsparcie dla dolnośląskich przedsiębiorców?

Jakie wsparcie dla dolnośląskich przedsiębiorców?

22 czerwca w ramach cyklicznych spotkań Akademii Gwiazd Biznesu w Hotelu Maria w Wałbrzychu odbyła się  konferencja „Wsparcie w biznesie”. Organizatorami byli: Fundusz Regionu Wałbrzyskiego, FRW Media Group i portal naszbiznes24.pl.

Uczestnicy spotkania dowiedzieli się o dofinansowaniu działalności gospodarczej z funduszy europejskich, urzędów pracy i programów rządowych a także sposobów aplikacji o środki finansowe, zachęty inwestycyjne, zwolnienia podatkowe, zewnętrzne źródła finansowania takie, jak kredyty, pożyczki oraz leasing.

Renata Dominiak z Funduszu Regionu Wałbrzyskiego i Ewa Grzebieniak z Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy mówiły o szansach wsparcia i nowych możliwościach pozyskania kapitału dla dolnośląskich przedsiębiorców w 2016 roku. Z kolei Pani Sylwia Petryna z Petra Consulting przedstawiła jak w praktyce wygląda pisanie wniosków i jakie są możliwości pozyskania środków na rozwój firmy.

Oprócz rzetelnych informacji dotyczących pozyskiwania środków unijnych pochodzących m.in. z Funduszu Regionu Wałbrzyskiego, Dolnośląskiego Funduszu Rozwoju i Wojewódzkiego Urzędu Pracy przedsiębiorcy poszerzyli wiedzę dotyczącą czasu pracy, dofinansowania zakładów pracy przez ZUS jak również tego, jak rozłożyć na raty zaległości w spłacie składek ZUS-owskich. A to wszystko dzięki wykładom przedstawicieli Państwowej Inspekcji Pracy i ZUS Wałbrzych – Agnieszce Czerwińskiej oraz Monice Bisek-Grąz (ZUS) i Stanisławowi Kaczmarkowi (PIP).

Podziel się