fbpx

Polska załoga leci po 64. Puchar Gordona Bennetta

Polska załoga leci po 64. Puchar Gordona Bennetta

Trwa rywalizacja o Puchar Gordona Bennetta, czyli międzynarodowe mistrzostwa w lotach długodystansowych balonem gazowym. Polska załoga ze Świdnicy – Krzysztof Zapart i Adam Ginalski – przeleciała już 605 km od miejsca startu w Toruniu i jest na pierwszym miejscu tych prestiżowych zawodów.

Start 15 załóg balonowych napełnianych wodorem podczas 64. edycji zawodów o Puchar Gordon Bennetta, nastąpił 21 sierpnia 2021 roku na lotnisku Aeroklubu Pomorskiego w Toruniu. Za załogami już ponad 38 godzin lotu balonem.

W 38 godzinie pucharu drużyna ze Świdnicy, wspierana przez Fundusz Regionu Wałbrzyskiego,  POL-2 w składzie Krzysztof Zapart  i Adam Ginalski lecą nad centralną częścią Niemiec. Za nimi dwa balony szwajcarskie, jeden w grupie pościgowej, drugi nad Litwą, z dystansami odpowiednio 337 i 388 km. FRA-2, czyli balon lecący również na Litwę – wylądował. W stawce jest jeszcze osiem załóg z Francji, Niemiec, Szwajcarii, a wśród nich też dwa zespoły z Polski.

POL-2 leci z prędkością około 40 km/h na wysokości ponad 1100 m.n.p.m., na razie kursem 210. Załogę można obserwować na ich oficjalnym fanpage’u Team Poland One Gordon Bennett.

Fot. użyczone Team PolandOne Gordon Bennett

 

 

Podziel się