fbpx

Dworzysko otworzyło pole do minigolfa

Dworzysko otworzyło pole do minigolfa

Mieszkańcy Szczawna-Zdroju i okolic mogą cieszyć z kolejnej atrakcji. W kompleksie Dworzysko powstało pierwsze w regionie pole do gry w minigolfa. Inwestycja była możliwa dzięki wsparciu finansowemu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego w ramach Pożyczki Rozwojowej na Dolny Śląsk.

Planując realizację inwestycji w Szczawnie-Zdroju mieliśmy na uwadze przede wszystkim innowacyjność usługi. Na terenie województwa funkcjonuje wprawdzie kilka obiektów posiadających w ofercie podobną atrakcję, jednak najczęściej była ona ograniczana tylko dla gości hotelowych. Nasz minigolf cechuje dostępność dla wszystkich amatorów tego sportu — wyjaśnia Ryszard Tomaszewski, Prezes Zarządu Kompleksu Dworzysko. – Nasze tory można wynająć na godziny i cieszyć się z możliwości spędzania czasu na świeżym powietrzu –  dodaje.

Pole do minigolfa posiada aż 9 torów. Każdy gracz otrzymuje kij, aby jak najmniejszą ilością uderzeń doprowadzić piłeczkę do dołka. Obowiązuje kolejność zaliczania stanowisk od 1 do 9. Pierwsze uderzenie rozpoczyna się z pola startowego. Po wypadnięciu piłki z pola gry wznowienie gry następuje z pola startowego. Każde następne uderzenie wykonuje się z tego miejsca, w którym piłeczka się zatrzymała. Uczestnicy wykonują uderzenia kolejno lecz następny dopiero wtedy, gdy poprzedni zawodnik zaliczy dołek. Liczy się wykonywane uderzenia od momentu startu do wprowadzenia piłeczki do dołka.

Wsparcie w rozwoju

W ramach środków finansowych z Pożyczki Rozwojowej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014 – 2020 w Kompleksie Dworzysko zmodernizowano także budynek gospodarczy, który wcześniej był stodołą. Aktualnie oryginalną salą eventową w stylu boho.

Kompleks Dworzysko to stajnia, restauracja i część hotelowa. Trzy sale restauracyjne, stylowa chata grillowa oraz elegancki namiot biesiadny dają możliwość zorganizowania zarówno niewielkiej uroczystości w kameralnym gronie, jak i wystawnej imprezy dla kilkuset osób.

Więcej szczegółów na temat Pożyczki Rozwojowej

Podziel się