Kolarskie sukcesy w barwach FRW

Kolarskie sukcesy w barwach FRW

Kwiecień był miesiącem kolejnych sukcesów zawodników KKW JAMA Wałbrzych. Kolarze, których sponsoruje Fundusz Regionu Wałbrzyskiego triumfowali m.in. w Białymstoku, i Teplicach. Przed nimi kolejne starty, bo sezon w pełni. Trzymamy zatem kciuki!

Od początku sezonu zawodnicy KKW JAMA Wałbrzych nie próżnują i w każdym tygodniu startują w kolejnych zawodach. Ostatnio wzięli udział w Pucharze Polski w Białymstoku oraz Pucharze Czech w Teplicach. Dodatkowo grupa maratońska KKW JAMA Wałbrzych wystartowała w pierwszej edycji BikeMaratonu we Wrocławiu – Miękinia.

W Białymstoku wystartowało 9 zawodników KKW. Do czołowej ekipy, która startowała w Nalles, czyli Mateusza Banasia, Krzysia Bujalskiego, Filipa Helty, Patrycji Piotrowskiej, Łukasza Szymczuka i Łukasza Winiarskiego, dołączyli Emil Bisek, Kamil Tarnawski i Natalia Jeruzalska.

Nasi zawodnicy udanie rozpoczęli ściganie w Polsce. Miejsca na podium zajęli Łukasz Winiarski, który wygrał rywalizację w kat. Junior, Patrycja Piotrowska była druga wśród Juniorek, a swój wyścig podobnie jak Łukasz wygrała Natalia Jeruzalska w kat. Młodziczka.

Pierwsza edycja Pucharu Czech, na starcie którego także stanęli nasi kolarze, zaliczana jest do kalendarza UCI pierwszej klasy. W stawce pojawiła się cała czeska czołówka, ale także liczna grupa zawodników z Niemiec.

Dla naszych zawodników był to ważny wyścig, ponieważ trener Kadry Polski oglądał zawodników, którzy mieliby zakwalifikować się do Kadry Polski na Mistrzostwa Europy.

W Teplicach najlepiej zaprezentowali się Filip Helta, który był 5 oraz Patrycja Piotrowska, która przyjechała na 8 pozycji. Przez cały wyścig w czołówce jechali także Łukasz Winiarski oraz Krzysiek Bujalski, ale przez defekty na ostatniej rudzie biegli do mety i spadli do trzeciej dziesiątki.

Na maratonie w Miękini wystartowało 5 naszych zawodników. Początek sezonu oraz szybka trasa nieprzypominająca MTB spowodowała, że większość wybrała dystans MINI i zajęła w nim czołowe pozycje OPEN oraz w swoich kategoriach.

Dokładne relacje z zawodów na: www.kk.walbrzych.pl

Teplice 016Teplice 027Teplice 049Teplice 120Teplice 222Teplice 256

Podziel się