Z minister o strefie dobrej dla firm

Z minister o strefie dobrej dla firm

Wiceminister Gospodarki, Wojewoda Dolnośląski, a także szefowie najważniejszych firm, instytucji i samorządów uczestniczyli w Forum Gospodarczym Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Na spotkaniu nie mogło zabraknąć Funduszu Regionu Wałbrzyskiego.

Za nami jedno z najważniejszych wydarzeń gospodarczych na Dolnym Śląsku. We wtorek, 8 kwietnia w Teatrze Zdrojowym w Polanicy – Zdroju odbyło się Forum Gospodarcze Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Przedsiębiorcy i samorządowcy debatowali pod hasłem: „Kłodzko, Nowa Ruda, Ząbkowice Śląskie, Bystrzyca Kłodzka, Kudowa-Zdrój: strefa dobra dla firm?”.

O wysokiej randze konferencji, świadczy udział w niej Wiceminister Gospodarki, Ilony Antoniszyn-Klik. Z pochodzenia wrocławianka, od 2011 roku Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki, otwierając sympozjum na ziemi kłodzkiej, objaśniła podstawy nowego systemu wsparcia unijnego dla przedsiębiorców.

Z kolei na zasadach korzystania z pomocy publicznej w specjalnych strefach ekonomicznych skupiła się Barbara Kaśnikowska, prezes WSSE „INVEST-PARK”, która zorganizowała Forum Gospodarcze.

Podczas konferencji, duże zainteresowanie wzbudziła dyskusja panelowa. Zdominowało ją zasadnicze pytanie: czy planowany rozwój infrastruktury regionu Kłodzka, Nowej Rudy, Ząbkowic Śląskich, Bystrzycy Kłodzkiej, Kudowy Zdroju sprzyja przedsiębiorcom?

O infrastrukturze południowej części Dolnego Ślaska mówili m.in. Leszek Loch ( dyrektor Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei) oraz Wojciech Zdanowski (dyrektor Departamentu Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego).

Panel moderowali Grażyna Cal, kierownik Biura WSSE „INVEST-PARK” w Kłodzku oraz Maciej Stroiński, dziennikarz i wydawca Polsat News.

Fundusz Regionu Wałbrzyskiego na Forum Gospodarczym miał swoje stanowisko konsultacyjne.

Staramy się być wszędzie tam, gdzie spotykają się przedsiębiorcy i gdzie mówi się o najistotniejszych dla nich sprawach. W bezpośredni sposób prezentujemy naszą ofertę dla biznesu i nawiązujemy nowe kontakty. Podkreślamy tym samym, że choć nazywamy się „Funduszem Regionu Wałbrzyskiego”, to obszar naszej działalności obejmuje cały Dolny Śląsk. Nasza mobilność jest na najwyższym poziomie, zatem odległość w dotarciu do przedsiębiorców – w tym przypadku z Kłodzka, Nowej Rudy, Ząbkowic Śląskich, Bystrzycy Kłodzkiej czy Kudowy-Zdroju , nie stanowi dla nas żadnej przeszkody – podkreśla Robert Jagła, Prezes Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego.

Podziel się