fbpx

Laureaci – Gwiazdy Biznesu 2020

Laureaci – Gwiazdy Biznesu 2020

Najlepsi z najlepszych to: Labbvenn, LMCG Sp. z o.o. Sp. K., „Arte Wielobranżowa Spółdzielnia Socjalna, Zespół Usług Medycznych „Medyk” Sp. z o.o., Centrum Budowlane Sirbud, Dolnośląscy Pracodawcy, Gmina Strzegom oraz  prof. Alicja Chybicka.

⭐️MIKRO BIZNES

Labbvenn

W grudniu 2016 firmę założyła Jolanta Szewczak. Pierwszą sprzedaż podmiot uruchomił niemal rok później.

Nazwa Labbvenn powstała od syntezy dwóch słów zaczerpniętych z języka nordyckiego. Labb to łapa, a Venn to przyjaciel. To właśnie dla zwierząt domowych firma produkuje swój stylowy oraz pełen elegancji asortyment wyposażenia wnętrz.

Pomimo młodego stażu, Labbvenn z sukcesem zaznacza swoją obecność  w Europie,  Azji, USA oraz Australii. Produkty firmy dostępne są w ponad 50 partnerskich sklepach i showroomach na 4 kontynentach.

Jedną z głównych zalet firmy jest to, że jej produkcja odbywa się na terenie Polski  – w oparciu o lokalnych poddostawców materiałów oraz usług. Niektóre produkty powstały we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

Do niewątpliwych sukcesów Labbvennu zaliczyć można stałą współpracę z  jedną z największych linii prywatnych samolotów Vista Jet, gdzie na pokładzie każdego odrzutowca można spotkać minimum jeden produkt firmy ze Świebodzic. Jej asortyment pojawił się także w ekskluzywnym domu mody w Seulu, należącym do grupy Hyundai.

 

 

⭐️MIKRO FIRMA

LMCG Sp. z o.o. Sp. k.

To doświadczona firma doradczo-szkoleniowa realizująca projekty rozwojowe, warsztaty, akademie, studia podyplomowe, konferencje, kluby, a także promocję w zakresie zarządzania Lean Management oraz zarządzania procesowego, jakości, rozwoju kompetencji menadżerskich i specjalistycznych.

W 2019 przedsiębiorstwo zostało przekształcone z działalności gospodarczej Lean Management Consulting Group Ilona Nowicka w spółkę z o.o. spółkę komandytową.

Partnerem strategicznym LMCG jest Lean Service Institute z Niemiec.

Od grudnia 2016 firma prowadzi projekty optymalizacyjne, projekty restrukturyzacyjne i szkolenia z zakresu Lean Management/ Kaizen/ Ciągłego Doskonalenia.

Uzupełnieniem oferty LMCG są warsztaty skupiające się na rozwoju kompetencji menadżerskich i kompleksowego zarządzania jakością oraz efektywnego przeprowadzania Instruktaży Stanowiskowych.

LMCG ma na koncie m.in. realizację długofalowych projektów doradczych dla ponad 30 klientów, przeszkolenie ponad  2 tysięcy osób w ramach działań szkoleniowych i doradczych oraz realizację 4 edycji studiów podyplomowych, a kolejne są już w toku.

 

 

⭐️MAŁA FIRMA

ARTE Wielobranżowa Spółdzielnia  Socjalna

Powstała w 2012 i dała możliwość legalnego zatrudnienia osobom przystępującym do niej, stanowiących obecnie grupę jej liderów. To przedsiębiorstwo oparte jest na pracy członków i wykorzystuje ich potencjał.

Za cel nadrzędny „Arte” stawia sobie reintegrację społeczno – zawodową osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, realizuje go przez budowę kompetencji społecznych osób, które wspiera.

Działalność gospodarcza spółdzielni jest ściśle związana z umiejętnościami oraz doświadczeniem zawodowym zespołu. To głównie roboty budowlane, kompleksowe wykończenie wnętrz, remonty mieszkań i klatek. Arte świadczy też usługi z zakresu prac porządkowych i zagospodarowywania terenów zieleni. Zajmuje się również ręcznym malowaniem, wykonywaniem nadruków na koszulkach i maskotkach

Polityka spółdzielni oparta jest na fundamencie innowacyjności, odpowiadającej na potrzeby społeczne i identyfikowaniu aktualnych problemów ludzi.

 

 

⭐️ŚREDNIA FIRMA

Zespół Usług Medycznych „Medyk” Sp. z o.o.

Jest jedną z największych placówek w branży medycznej, działających w lecznictwie otwartym w Powiecie Świdnickim. W ubiegłym roku spółka świętowała 20-lecie. Medyk udziela świadczeń zdrowotnych, które służą ratowaniu, przywracaniu i poprawie zdrowia. Prowadzi też profilaktykę zdrowotną.

Usługi zdrowotne realizowane są głównie w ramach: podstawowej opieki zdrowotnej, ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, rehabilitacji, medycyny pracy, stomatologii, zdrowia psychicznego i leczenia uzależnień oraz diagnostyki medycznej. Ponad 70 % usług spółka świadczy dla osób ubezpieczonych, w ramach umów z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Kompleksowa opieka medyczna świadczona jest w oparciu o wykwalifikowany zespół lekarzy, inny personel medyczny ora nowoczesny sprzęt diagnostyczny.

Zaletą Medyka jest też posiadanie własnego laboratorium, wyposażonego w nowoczesne urządzenia.

Dzięki dynamicznemu rozwojowi  „MEDYK” sp. z o.o. jest placówką, w której dziennie ze świadczeń opieki zdrowotnej korzysta ponad 1100 pacjentów.

 

⭐️BIZNES ODPOWIEDZIALNY SPOŁECZNIE

Centrum Budowlane Sirbud Dorota Barańska, Daniel Sip Sp. j.

Podmiot powstał w 1999r. Od początku jest firmą rodzinną, do której zespołu w ostatnich latach dołączyło najmłodsze pokolenie.

Firma prowadzi hurtownię materiałów budowlanych oraz imponującą sieć hoteli i restauracji w skład której wchodzi „Maria” w Wałbrzychu, „Maria Antonina” w Zagórzu Śląskim oraz „Maria Helena” w Szczawnie Zdroju. Obiekty kompleksu „Maria” to obecnie najchętniej wybierane w regionie miejsca na duże imprezy biznesowe, integracyjne, wesela, studniówki, a także inne imprezy okolicznościowe.

Trzeba podkreślić, że SiRbud od zawsze aktywnie uczestniczy w życiu miasta Wałbrzycha i regionu, świadcząc wsparcie sponsorskie, logistyczne, udostępniając pomieszczenia dla wydarzeń sportowych, społecznych i kulturalnych.

Na realizację strategicznych celów biznesu odpowiedzialnego społecznie SiRbud przeznacza imponującą część zysku rocznie. Trzeba podkreślić, iż firma nie ma spisanej strategii działań w tym obszarze, a cele realizowane są długofalowo i dość spontanicznie, płyną głównie z potrzeby serc właścicieli i są zgodne z ich etyką życiową.

 

⭐️INSTYTUCJA

Dolnośląscy Pracodawcy

To związek pracodawców, który powstał w 1992 roku pod nazwą Sudecki  Związek Pracodawców. W 2014 roku związek zmienił nazwę na Dolnośląscy Pracodawcy.

To jedna z najliczniejszych organizacji pracodawców na Dolnym Śląsku, skupiająca ponad 180 firm działających w regionie. Członkostwo w związku to kompleksowe wsparcie i szerokie możliwości rozwoju biznesu.

Dolnośląscy Pracodawcy są członkiem Konfederacji Lewiatan. Reprezentują przedsiębiorców wobec organów administracji samorządowej, administracji państwowej oraz związków zawodowych pracowników. Wnioskują o zmiany, opiniują i zgłaszają zastrzeżenia do aktów prawnych. Interweniują w sprawach istotnych dla członków, zarówno bezpośrednio, jak i za pośrednictwem Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego i wielu rad powiatowych.

Dolnośląscy Pracodawcy są prężnie działająca Instytucją Otoczenia Biznesu. Prowadząca działalność na rzecz rozwoju przedsiębiorczości i innowacyjności. Oferuje usługi rozwojowe w szerokim zakresie: od wsparcia merytorycznego w pozyskiwaniu środków poprzez dedykowane usługi doradcze. Posiada bazę materialną, techniczną i zasoby ludzkie oraz kompetencyjne niezbędne do świadczenia wysokiej jakości usług na rzecz sektora MŚP.

 

⭐️SAMORZĄD PRZYJAZNY BIZNESOWI

Gmina Strzegom

Strzegom to granitowe serce Polski, które posiada cztery bogactwa – złoża granitu, żyzne gleby, otwartych dla rozwoju przedsiębiorczości ludzi i przyjazny dla biznesu samorząd, który wykorzystuje różne mechanizmy dla rozwoju inwestycji.

Atrakcyjnie położony Strzegom jest dobrze skomunikowany z drogą krajową nr 5, przylegającą do podstrefy Strzegom Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej – położonej 17 km od autostrady A4. Gminę, na terenie której działa ok. 1700 firm, zamieszkuje  około 25 tysięcy mieszkańców.

Przedsiębiorcom gmina oferuje m.in. ulgi podatkowe i stwarza preferencje warunki dla rozwoju inwestycji. Obecnie działania władz są skierowane na przystosowanie  miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego do indywidualnych wymagań inwestorów.

Lokalny przemysł promowany jest w mediach krajowych i lokalnych, na targach kamieniarskich – krajowych i zagranicznych, a także poprzez udział w klastrze kamieniarskim.

Branżę kamieniarską promują także Święto Granitu Strzegomskiego oraz Barbórka – święto skalników.

 

 ⭐️OSOBOWOŚĆ

prof. Alicja Chybicka

Niekwestionowany autorytet i lekarz, który od czterdziestu pięciu lat walczy o życie chorych na nowotwory dzieci. Jak sama mówi: „prowadzi wojnę z Panem Bogiem o każde istnienie ludzkie, by mogłoby pozostać na tym świecie jak najdłużej”. Profesor Alicja Chybicka Osobowością.

Urodzona w Wałbrzychu i od 1975 r. związana jako lekarz i wykładowca z Akademią Medyczną we Wrocławiu. Ma bardzo bogaty dorobek naukowy, jest autorką i współautorką ponad 500 publikacji naukowych.

Profesor Alicja Chybicka to wybitny specjalista z dziedziny pediatrii, hematologii i onkologii dziecięcej, a także opieki paliatywnej, transplantologii klinicznej i immunologii klinicznej.
Od 2000 r. jest kierownikiem kliniki transplantacji szpiku. Jest prezesem Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego, członkinią Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Onkologii, Hematologii i Onkologii Dziecięcej. Zasiada w radach Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej we Wrocławiu oraz Instytutu Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie. Jest członkinią rad kilku fundacji pomagających chorym dzieciom.

W ostatnich latach łączy pracę parlamentarzystki z nieustanną misją walki o Ponadregionalne Centrum Onkologii Dziecięcej ,,Przylądek Nadziei”.

Biega w maratonach, biegach górskich i bierze udział w licznych imprezach sportowych. Dwa razy zdobyła szczyt Kilimandżaro. Laureatka wielu nagród, lecz najbardziej sobie ceni „Order Uśmiechu” ponieważ otrzymała go od dzieci.
Jest mężatką, ma troje dzieci.

Podziel się