Minister doda energii naszym firmom?

Minister doda energii naszym firmom?

Niższe ceny energii dla firm, szansa na powrót górnictwa w rejon Nowej Rudy, siła szkolnictwa dualnego, rozwój sektora MŚP w specjalnych strefach ekonomicznych, a także możliwości rozwoju innowacyjnych firm z branży energetycznej zdominowały wczorajszą konferencję wiceminister gospodarki z przedsiębiorcami.

Spotkanie z Sekretarz Stanu Anną Nemś odbyło się inicjatywy Funduszu Regionu Wałbrzyskiego.

Wczoraj, 27 lipca 2015 r. Anna Nemś Sekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki spotkała się z przedsiębiorcami, zainteresowanymi głównie tematyką energii, górnictwa i gazu. Wśród gości sporą grupę stanowili szefowie firm, które korzystają ze wsparcia Funduszu Regionu Wałbrzyskiego, a także partnerzy tej instytucji otoczenia biznesu.

– Przyjazd do nas wiceminister Anny Nemś to wręcz inicjatywa oddolna, sugestia dynamicznych przedsiębiorstw z którymi mamy kontakt, głównie naszych klientów, którzy dzieją się z nami swoimi problemami w prowadzeniu biznesu i dla których szukamy szansy na dalszy rozwój – tłumaczy Robert Jagła, Prezes Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego, który zaprosił do Świdnicy reprezentantkę Ministra Gospodarki.

W spotkaniu udział wzięli również Artur Mazurkiewicz, Prezes Zarządu Dolnośląskich Pracodawców (członek konferencji Lewiatan) oraz Starosta Świdnicki Piotr Fedorowicz.

– Jestem pod wrażeniem tutejszej infrastruktury i szybkiego dojazdu do Świdnicy z wrocławskiego lotniska – podkreśliła wiceminister Anna Nemś już na początku spotkania. – Właśnie infrastruktura oraz kapitał ludzki powinny stanowić siłę napędową dla rozwoju gospodarki. Należy odbudować etos pracy, a tu bardzo ważne jest kształcenie zawodowe. Szkoły zawodowe nie zamyka do drogi do kariery, bo to droga, aby zdobyć i fach i karierę – dodała.

Anna Nemś Sekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki, której podlegają departamenty: energetyki, górnictwa, ropy i gazu, a także energii jądrowej, żywo reagowała w dyskusji z przedsiębiorcami. Wyjaśniała priorytetowe kierunki działań resortu, w którym pracuje i wskazywała szanse na wsparcie dla innowacyjnych firm. Umówiła się także na kilka indywidualnych spotkań z przedsiębiorcami.

Podziel się