Sięgnij po 80.000 złotych i zostań swoim szefem!

Nie pracujesz i myślisz o własnym biznesie? Jesteś osobą bezrobotną i potrzebujesz pożyczki na założenie firmy? Fundusz Regionu Wałbrzyskiego wspiera osoby w wieku minimum 30 lat, pozostające bez pracy, które chciałyby rozpocząć działalność gospodarczą. Na przyszłych przedsiębiorców z unijnego programu Mikropożyczka czeka blisko 6 milionów złotych.

Wsparcie z projektu Mikropożyczka to szansa dla osób bez pracy, które maja pomysł, chcą rozpocząć własną działalność, ale brakuje im na to funduszy.

Środki finansowe dedykowane są przede wszystkim do osób od 30 roku życia które znajdują się w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy: osób w wieku 50 lat i więcej, kobiet, osób z niepełnosprawnościami, osób długotrwale bezrobotnych oraz o niskich kwalifikacjach – mówi Robert Jagła, Prezes Zarządu Fundusz Regionu Wałbrzyskiego.W ramach pożyczki finansowane będą wydatki związane z rozpoczynaniem działalności gospodarczej na terenie województwa dolnośląskiego. Wkład pożyczki w koszcie realizowanego przedsięwzięcia rozwojowego może stanowić do 100% jego wartości – dodaje prezes FRW.

Proste i jasne zasady

Maksymalna kwota Mikropożyczki wynosi do 80 tysięcy złotych, a maksymalny okres spłaty 7 lat. Istnieje także możliwość 12 miesięcznej karencji. Oprocentowanie roczne to zaledwie 0,175%. Co ważne, pożyczkobiorca nie musi obawiać się żadnych dodatkowych kosztów. Fundusz Regionu Wałbrzyskiego nie pobiera żadnych opłat i prowizji za udzielenie pożyczki oraz nieodpłatnie pomaga przy wypełnieniu wniosku. Przedsiębiorca może otrzymać maksymalnie jedną pożyczkę w ramach programu Mikropożyczka. Zobowiązuje się także do prowadzenia działalności gospodarczej przez okres co najmniej 12 miesięcy od dnia faktycznego jej rozpoczęcia.

Dlaczego warto sięgnąć po pożyczkę na start?

Atrakcyjne oprocentowanie, brak prowizji, krótki czas rozpatrzenia wniosku, prosty sposób otrzymania środków finansowych. To główne zalety programu – wylicza Łukasz Ziółkowski, właściciel nowo powstałej firmy Ziółkowscy.

Pierwszy beneficjent Fundusz Regionu Wałbrzyskiego w ramach Mikropożyczki uruchomił działalność gospodarczą polegającą na świadczeniu usług doradztwa dla branży gastronomicznej w projektowaniu lokali, ciągów technologicznych oraz dostosowywania lokali do wymogów sanitarnych.

Drugim obszarem działania firmy jest sprzedaż odzieży dla branży gastronomicznej prowadzona zarówno bezpośrednio w kontakcie z odbiorcami jak i przez internet, w tym projektowanie i wykonywanie nadruków na odzieży. Docelowo planuję także rozszerzenie usług o produkcje filmów reklamowych i okolicznościowych przy wykorzystaniu kamery i drona – tłumaczy młody przedsiębiorca.

Więcej informacji na temat Mikropożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013.

2020 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Fundusz Regionu Wałbrzyskiego - design & code: prosystem24.pl

X