fbpx

15 mln zł na Dolny Śląsk w ramach Regionalnej Pożyczki Hipotecznej

15 mln zł na Dolny Śląsk w ramach Regionalnej Pożyczki Hipotecznej

Fundusz Regionu Wałbrzyskiego rozdysponuje na terenie województwa dolnośląskiego 15 mln złotych. Pieniądze trafią do mikro, małych, i średnich przedsiębiorstw na zakup nieruchomości i gruntów.

Dolnośląski Fundusz Rozwoju wyłonił pośredników finansowych, którzy będą realizowali program „Regionalna Pożyczka Hipoteczna” w województwie dolnośląskim w ramach RPO WD na lata 2007-2013. Fundusz Regionu Wałbrzyskiego w dniu 5 grudnia 2017 r. podpisał we Wrocławiu umowę wartą 15 mln zł!

Program skierowany jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) rozpoczynających lub prowadzących działalność na terenie województwa dolnośląskiego. Pożyczka przeznaczona jest na zakup nieruchomości i gruntów położonych na terenie Dolnego Śląska na cele związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Program ma za zadanie stymulowanie rozwoju przedsiębiorczości i innowacyjności poprzez poprawę dostępu do zewnętrznych źródeł finansowania.

W ramach Regionalnej Pożyczki Hipotecznej przedsiębiorcy mogą pozyskać nawet 1 500 000 zł oprocentowane od 2,85%. Na spłatę mają 10 lat przy wkładzie własnym wynoszącym 5% ceny netto kupowanej nieruchomości, lub 15 lat wkładzie własnym wynoszącym 20% ceny netto kupowanej nieruchomości. Przedsiębiorcy mogą skorzystać z 6 miesięcznego okresu karencji. Fundusz Regionu Wałbrzyskiego nie pobiera opłat i prowizji za udzielenie pożyczki oraz pomaga przy wypełnieniu wniosku.

Więcej na temat Regionalnej Pożyczki Hipotecznej

 

Podziel się