FRW sponsorem Mistrzostw Europy Masters w Biegu Górskim

Fundusz Regionu Wałbrzyskiego, jako sponsor Mistrzostw Europy Masters w Biegu Górskim, gratulował dziś na mecie zawodnikom, którzy zmierzyli się z trudną trasą i pogodą

Zawody, które odbyły się dziś w Ludwikowicach Kłodzkich to trzy rywalizacje w jednym. To Mistrzostwa Europy Masters w Biegu Górskim, Mistrzostwa Polski Weteranów w Biegu Górskim i Bieg na Wielką Sowę.

W zawodach wzięło udział ponad 330 osób. Pojawili się sportowcy z 17 krajów (w tym nieco ponad 200 z Polski i niemal 130 z zagranicy). Poza biegaczami z Polski, najliczniejszą grupę stanowić będą Niemcy (ponad 60 osób) oraz Czesi (ponad 20). Na stracie staną także zawodnicy z Włoch, Hiszpanii, Ukrainy, Austrii, Belgii, Bułgarii, Anglii, Finlandii, Francji, Węgier, Irlandii, Holandii, Rosji i Szkocji.

Niemal 40 osób wystartowało poza Mistrzostwami Europy Masters w formule Biegu Na Wielką Sowę (kategorie wiekowe 16-34 lata).

Puchar Prezesa Funduszu Regionu Wałbrzyskiego otrzymała Barbara Prymakowska z Tarnowa, która w Mistrzostwach Europy Masters wygrała kategorię K-70. Pani Barbara okazała się najbardziej doświadczoną zawodniczką startującą w zawodach w Ludwikowicach Kłodzkich

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013.

2019 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Fundusz Regionu Wałbrzyskiego - design & code: prosystem24.pl