fbpx

Przedsiębiorcy chcą rozwoju i innowacji

Przedsiębiorcy chcą rozwoju i innowacji

Dolnośląscy przedsiębiorcy zdecydowanie stawiają na rozwój. Chodzi tu zarówno o planowane inwestycje, wdrażanie nowych technologii, a także o nową jakość w prowadzeniu biznesu. Na tym właśnie skupili się uczestnicy konferencji „Rozwój, biznes i innowacje”.

W środę, 17 czerwca 2015 roku Starej Kopalni w Wałbrzychu spotkali się przedsiębiorcy, osoby planujące założyć działalność gospodarczą oraz eksperci i praktycy. Wydarzenie przygotowane przez Fundusz Regionu Wałbrzyskiego i Dolnośląski Portal Gospodarczy NaszBiznes24.pl, zgodnie z planem, było zastrzykiem wiedzy, a także okazją do nawiązania kontaktów biznesowych oraz skorzystania z bezpłatnego wsparcia z zakresu prawa, finansów i planowania biznesu.

Dzięki firmom Uniwers.com oraz Comarch, dolnośląskim przedsiębiorcom zaprezentowano ewolucyjne rozwiązanie Comarch beacon. -Comarch beacon to mały nadajnik, który – niczym latarnia morska – nieustannie sygnalizuje swoją obecność. Sygnał ten, odebrany przez dedykowaną aplikację mobilną, pozwala nawiązać bliski kontakt z użytkownikiem telefonu, wykorzystując technologię Bluetooth Smart – tłumaczy Ewelina Jamińska, współwłaścicielka UNIWERS. COM, partnerskiej firmy Comarch, Dyrektor Handlowy ERP.

Na roli grafiki w biznesie oraz budowaniu tożsamości wizualnej firmy, projektu i produktu skupiła się Małgorzata Jaskólska z abe grupy kreatywnej, laureatka Plebiscytu Gospodarczego „Gwiazdy Biznesu” w kategorii „Pierwszy biznes”.

Duży blok tematyczny stanowiły nowoczesne i najkorzystniejsze możliwości finansowania przedsięwzięć biznesowych. Swoje nowatorskie rozwiązania, indywidualnie dopasowane do potrzeb przedsiębiorców zaprezentował ING Bank Śląski. Małgorzata Uklejewicz, Dyrektor Obszaru Detalicznego Region Wrocław objaśniała zalety zarówno kont firmowych, jak i rozwiązań kredytowych oraz leasingu.

Na możliwościach uzyskania wsparcia unijnego, a także dostępności innych środków pomocowych i dotacji opowiedzieli przedstawiciele Funduszu Regionu Wałbrzyskiego oraz Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Cenne były również porady mecenasa Pawła Bojarskiego, poświęcone dostosowaniu formy prawnej prowadzenia działalności do planów rozwojowych przedsiębiorców.

Konferencję zakończyły warsztaty przygotowane przez Kingę Rękawiczną z Media&Kreacja, które zwróciły uwagę na rolę ubioru, wizerunku oraz zachowań podczas spotkań biznesowych.

– Mam nadzieję, że konferencja „Rozwój, biznes i innowacje” dała impuls do myślenia o inwestycjach w nowe branże, a także do konieczności sięgania po najnowsze technologie, zanim zrobi to konkurencja – mówi Robert Jagła, Prezes Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego. – Jako instytucja działająca na rzecz dolnośląskiego biznesu, będziemy teraz intensyfikować nasze działania skierowane do osób, które prowadzą działalność gospodarczą albo planują otworzyć firmę. Chodzi nam o to, aby przedsiębiorcy nabierali odwagi do realizacji dobrych pomysłów, a my zawsze dla takich znajdziemy wsparcie – dodaje.

Podziel się