Kobiece pomysły są dobre!

Kobiece pomysły są dobre!

Bar ekologiczny, kawiarnia artystyczna i agencja ślubna, to „Pomysły na biznes” które wygrały. Laureatkami konkursu organizowanego przez Fundusz Regionu Wałbrzyskiego zostały trzy panie – Justyna Miśkiewicz ze Świdnicy, Beata Rosicka z Walimia i Marta Mrówczyńska z Wałbrzycha. Wszystkie trzy stworzyły projekty, które zostały docenione przez Komisję i nagrodzone czekami o wartości 2500 zł., 1500 zł i 1000 zł.

Nie jest sekretem, że wszystko co zdrowe i naturalne jest strzałem w dziesiątkę. Taki był też pomysł zwyciężczyni konkursu- Justyny Miśkiewicz, która widzi potrzebę powstania punktów gastronomicznych ze zdrową żywnością i stworzyła biznesplan baru ekologicznego.

Świadomość społeczeństwa o potrzebie zdrowego żywienia znacząco wzrasta. Żywność ekologiczna spotyka się też z coraz większym zainteresowaniem barów i restauracji, ale wciąż jest to jeszcze temat niszowy. Dlatego myślę, że bar serwujący szybkie, świeże i nieprzetworzone produkty jest dobrym pomysłem na biznes- wyjaśnia laureatka Justyna Miśkiewicz.

Kawiarnia artystyczna Beaty Rosickiej miałaby połączyć w sobie kawiarnię, małą galerię sztuki oraz czytelnię, natomiast Kreatywna Agencja Ślubna Marty Mrówczyńskiej zajmowałaby się tworzeniem kompleksowej oprawy dekoratorskiej ślubów i wesel na wysokim poziomie artystycznym.

– Przyszłość należy do kobiet i ten konkurs również to pokazał. Nasze laureatki wykazały się nie tylko przedsiębiorczą postawą, ale również świadomością potrzeb istniejących na rynku oraz kreatywnością. Gratuluję Paniom pomysłów i trzymam kciuki za realizację planów- mówi Robert Jagła, prezes zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego.

By wziąć udział w konkursie wystarczyło stworzyć kompletny biznesplan swojej wymarzonej działalności i złożyć go w siedzibie FRW. Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie czeków miało miejsce podczas Gali Finałowej Dolnośląskiego Plebiscytu Gospodarczego „Gwiazdy Biznesu” w Starej Kopalni.

Podziel się