Fundusz dostał Muflona!

Fundusz dostał Muflona!

Fundusz Regionu Wałbrzyskiego został laureatem Plebiscytu Gospodarczego „Muflony 2013”. Zwyciężył w kategorii Najlepsza Usługa Aglomeracji Wałbrzyskiej. Uroczystość odbyła się w piątek, 16 maja w Zamku Książ.

„Muflony” to wyróżnienie przyznawane jest już od 16 lat firmom, podmiotom gospodarczym, które wnoszą istotny wkład w rozwój Subregionu Wałbrzyskiego i całego Dolnego Śląska. W tym roku statuetki przyznawane były w pięciu kategoriach: Najlepsza Inwestycja Realizowana ze Środków RPO WD w Subregionie Wałbrzyskim, Najlepsza Usługa Aglomeracji Wałbrzyskiej, Najlepsze Średnie i Duże Przedsiębiorstwo, Najlepsza Firma Odpowiedzialnego Biznesu, Najlepsza Mikro i Mała Firma.

Fundusz Regionu Wałbrzyskiego został laureatem „Muflonów 2013” w kategorii Najlepsza Usługa Aglomeracji Wałbrzyskiej. O przyznaniu prestiżowej, marmurowej statuetki zdecydowała KapitułaKonkursu, złożona z przedstawicieli samorządu i osobowości gospodarczych. Nagrodę Prezesowi Zarządu FRW Robertowi Jagle wręczył prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

Robert Jagła, Prezes Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego

– Bardzo dziękuję Kapitule za uznanie dla naszej instytucji i jej kluczowej usługi, czyli udzielania pożyczek JEREMIE, oferowanych na preferencyjnych zasadach dla mikro, małych i średnich firm. Statuetka „Muflona”, choć przyznana za rok 2013, jest dla nas uhonorowaniem ponad 20 letniej działalności na rzecz rozwoju przedsiębiorczości w regonie. Na swym koncie mamy wiele prestiżowych nagród branżowych, ale ten marmurowy „Muflon” mocno związany z Dolnym Śląskiem zajmie szczególne miejsce w siedzibie Funduszu Regionu Wałbrzyskiego i będzie przypominał o naszym silnym związku z Aglomeracją Wałbrzyską i naszym zaangażowaniu w jej wzrost.

Organizatorem tego Plebiscytu Gospodarczego jest Grupa Medialna „Errata”, wydawca „NWW”, „Tygodnika Wałbrzyskiego”, „Wiadomości Świdnickich” i „Tygodnika Dzierżoniowskiego”.

Silną stroną przedsięwzięcia jest wypracowanie rozpoznawalnej marki konkursu. Finał tej imprezy, co roku przyciąga do Zamku Książ najznakomitsze osobowości regionu: przedsiębiorców, polityków, samorządowców, ludzi kultury. Na uroczystej gali „Muflonów” gościł m.in. wiceminister Administracji i Cyfryzacji Stanisław Huskowski. Gwiazdą wieczoru był wałbrzyszanin Jurand Wójcik, który rozgłos zyskał dzięki programowi „The Voice of Poland” oraz festiwalowi „TOPtrendy”.

„Muflony” są wydarzeniem, które integruje środowisko biznesu oraz promuje dolnośląską przedsiębiorczość. W działaniach na rzecz organizacji konkursu wspierają organizatora liczne dolnośląskie instytucje gospodarcze. Tym razem w pięciu kategoriach plebiscytu gospodarczego stanęło do rywalizacji 46 firm i samorządów.

Wyniki XVI Plebiscytu Gospodarczego Muflony 2013

Najlepsza Usługa Aglomeracji Wałbrzyskiej

1.Fundusz Regionu Wałbrzyskiego

2.Spółka Celowa Wałbrzyskie Centrum Sportowo-Rekreacyjne Aqua-Zdrój Sp. z o.o.

3.Ski Raft s.c.

Najlepsza Inwestycja Zrealizowana ze Środków RPO WD w Subregionie Wałbrzyskim

1. Spółka Celowa Wałbrzyskie Centrum Sportowo-Rekreacyjne Aqua-Zdrój Sp. z o.o.

2.Urząd Miejski w Jedlinie-Zdroju

3.Specjalistyczny Szpital im. dra Sokołowskiego w Wałbrzychu

Firma Odpowiedzialnego Biznesu

1.Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze Victoria S.A.

2.Pentair Poland Sp. z o.o.

3.Frankonia Poland Sp. z o.o.

Najlepsza Mikro i Mała Firma

1.ZUP Badura Sp. z o.o., spółka komandytowa

2.Drukarnia Poddruk s.c.

3.Grupa EK’s Polska

Najlepsze Średnie i Duże Przedsiębiorstwo

1.Zakład Produkcji Automatyki Sieciowej S.A.

2.Ronal Polska S.A.

3.Capricorn S.A.

 

XVI Plebiscyt Gospodarczy „Muflony 2013” odbył się pod patronatem: Romana Szełemeja – prezydenta Wałbrzycha, Cezarego Przybylskiego – marszałka województwa dolnośląskiego, Jerzego Tutaja – członka zarządu województwa dolnośląskiego, Wojciecha Murdzka – prezydenta Świdnicy i Marka Pioruna – burmistrza Dzierżoniowa.

 

Podziel się