Premier obiecał de minimis

Podczas dzisiejszego spotkania z Premierem RP Donaldem Tuskiem, prezes Funduszu Regionu Wałbrzyskiego Robert Jagła zaapelował do szefa rządu o dalsze wsparcie de minimis dla przedsiębiorców.

Do końca czerwca 2014 roku obowiązują przepisy, na mocy których przedsiębiorcy mogą korzystać z preferencyjnych pożyczek unijnych, np. w ramach JEREMIE. Ich oprocentowanie jest zdecydowanie niższe od rynkowego. W przypadku Funduszu Regionu Wałbrzyskiego, działającego z upoważnienia Marszałka Województwa Dolnośląskiego, wartość ta wynosi tylko 2%.

Różnicę między wartością rynkową, a faktyczną (ustaloną przez poszczególnych pośredników działających w imieniu państwa) dopłaca polski rząd. To tzw. pomoc de minimis.

– Nam jako instytucji pracującej na rzecz dolnośląskich przedsiębiorców zależy na tym, aby pomoc państwa była nadal realizowana. Stąd też prośba do Premiera RP, aby de minimis nie skończyło się w czerwcu – tłumaczy Robert Jagła, prezes Funduszu Regionu Wałbrzyskiego.

Przebywający dziś (23 maja) w Wałbrzychu Premier Donald Tusk zapewnił, że już trwają prace nad nowelizacją ustawy. Podczas spotkania w Starej Kopalni przekonywał, że jej wejście w życie powinno nastąpić płynnie, bez straty dla przedsiębiorców.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013.

2019 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Fundusz Regionu Wałbrzyskiego - design & code: prosystem24.pl