fbpx

Mała Pożyczka Inwestycyjna wraca do Wielkopolski

Mała Pożyczka Inwestycyjna wraca do Wielkopolski

Przedsiębiorcy z województwa wielkopolskiego będą mogli skorzystać z nowej puli środków finansowych na zakup urządzeń i maszyn, rozbudowę firmy, inwestycje, wprowadzenie nowatorskich produktów, procesów albo usług czy tworzenie nowych działalności. Fundusz Regionu Wałbrzyskiego rozdysponuje na terenie województwa wielkopolskiego 4 250 000 złotych.

Program skierowany jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) prowadzących działalność gospodarczą lub mających oddział na terenie województwa wielkopolskiego, a także przedsiębiorstw w fazie start-up.

Jakie może być przeznaczenie pożyczki?

Pożyczki przeznaczone są na finansowanie przedsięwzięć, realizowanych na terenie województwa wielkopolskiego, mających na celu rozwój bądź wzmocnienie potencjału gospodarczego przedsiębiorców, zwiększenie lub umocnienie ich pozycji na rynku lub podniesienie ich konkurencyjności m.in. poprzez:

  • tworzenie nowych przedsiębiorstw, dostarczanie kapitału początkowego lub kapitału na rozruch,
  • rozszerzanie działalności,
  • wzmocnienie podstawowej działalności przedsiębiorstwa,
  • realizację nowych projektów,
  • przechodzenie przez przedsiębiorstwa na nowe rynki lub na nowe rozwiązania,
  • w szczególności w ramach inwestycji związanych z wdrażaniem nowych rozwiązań produkcyjnych i technologicznych, wprowadzaniem nowych i ulepszonych produktów i usług lub zakupem maszyn, sprzętu produkcyjnego, w tym umożliwiających wdrażanie innowacji.

Wkrótce więcej informacji na temat programu.

Podziel się