fbpx

20 milionów złotych dla firm z Pomorza Zachodniego

20 milionów złotych dla firm z Pomorza Zachodniego

Nawet o 250 tys. zł pożyczki na sfinansowanie wydatków związanych z utrzymaniem bieżącej działalności i zapewnieniem jej płynności finansowej mogą się starać przedsiębiorcy z województwa zachodniopomorskiego. Pożyczka Płynnościowa skierowana jest do mikro, małych i średnich firm, działających w sektorach szczególnie dotkniętych w związku z  rozprzestrzenianiem się epidemii COVID-19.

Fundusz Regionu Wałbrzyskiego podpisał umowy z Zachodniopomorską Agencją Rozwoju Regionalnego S.A. na wsparcie firm dotkniętych skutkami pandemii COVID-19. Projekt realizowany jest w ramach Zachodniopomorskiego Pakietu Antykryzysowego pod auspicjami Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego  ze środków Zachodniopomorskiego Funduszu Rozwoju i opiewa na łączną kwotę 20 milionów złotych.

Pożyczka Płynnościowa skierowana jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorców prowadzących działalność lub posiadających siedzibę na terenie województwa zachodniopomorskiego, działających w sektorach szczególnie dotkniętych w związku z  rozprzestrzenianiem się epidemii COVID-19. Branżach takich jak: transport, turystyka, kultura, hotelarstwo, handel detaliczny czy gastronomia – tłumaczy Robert Jagła, Prezes Zarządu Fundusz Regionu Wałbrzyskiego. – Środki z pożyczki będzie można przeznaczyć na finansowanie kapitału obrotowego na pokrycie bieżących wydatków w celu zabezpieczenia, czyli utrzymania lub poprawy płynności finansowej – dodaje.

Maksymalny okres kredytowania wynosi do 60 miesięcy, a w dowolnym momencie trwania spłaty pożyczki przedsiębiorca może skorzystać z 6 miesięcznej karencji w spłacie kapitału lub kapitału i odsetek. Pożyczka może finansować do 100% wydatków.

Wkrótce więcej informacji na temat Pożyczki Płynnościowej oraz naboru dokumentów aplikacyjnych.

Podziel się