fbpx

FRW z tytułem Przyjaciela

FRW z tytułem Przyjaciela

Spotkanie noworoczne w Gminie Żarów  obfitowało w nagrody. Uhonorowani zostali nie tylko najlepsi sportowcy, lecz także instytucje wspierające działalność na rzecz rozwoju sportu.  Wśród wyróżnionych znalazł się Fundusz Regionu Wałbrzyskiego.

Najlepsi zawodnicy i działacze sportowi Gminy Żarów podczas spotkania noworocznego zostali nagrodzeni i otrzymali odznaczenia “Sportowych Indywidualności Gminy Żarów”. Za wybitne osiągnięcia sportowe burmistrz, Leszek Michalak uhonorował: Michała Mossonia w kategorii trener, Jakuba Szrama w kategorii zawodnik amator senior i Krystiana Rossa w kategorii zawodnik amator junior. Nagrody wyróżnienia zostały przyznane Martynie Janaszek, Agnieszce Piechurskiej, Martynie Wichot oraz Oktawianowi Żydek. Nagrodę specjalną “Zasłużony dla żarowskiego sportu” otrzymała Kopalnia LAPIS w Łażanach. – Wszystkim laureatom konkursu składamy serdeczne gratulacje za osiągnięte sukcesy w ubiegłym roku. Życzymy dalszych wspaniałych wyników oraz determinacji w zdobywaniu najwyższych miejsc na podium – gratulowali laureatom burmistrz Leszek Michalak i przewodniczący Rady Miejskiej, Roman Konieczny.

Nagrodę specjalną i tytuł “Przyjaciela Gminnego Centrum Kultury i Sportu” przyznał również Tomasz Pietrzyk, dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu. Za zaangażowanie, wspieranie imprez i przedsięwzięć organizowanych przez Gminne Centrum Kultury i Sportu uhonorowany został Fundusz Regionu Wałbrzyskiego. Nagrodę odebrał prezes Funduszu Regionu Wałbrzyskiego, Robert Jagła. – Cieszę się, że jestem mieszkańcem gminy Żarów i dziś mogę odebrać nagrodę obok tak utalentowanych sportowców. Wszystkim serdecznie gratuluję i dziękuję za przyznane wyróżnienie. Liczę na to, że nasza współpraca dalej będzie tak samo owocna – dziękował Robert Jagła w imieniu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego.

To nie były jedyne wyróżnienia, które zostały przyznane podczas spotkania noworocznego. Burmistrz Leszek Michalak, w imieniu ówczesnego Rzecznika Praw Dziecka, Marka Michalaka, odznaczył Helenę Słowik Odznaką Honorową Za Zasługi Dla Ochrony Praw Dziecka. – To dla mnie wielki zaszczyt otrzymać tak honorowe odznaczenie. Jednocześnie jest to także zobowiązanie do podejmowania jeszcze większych starań w codziennej pracy. Dzieci to nasz cały świat, a dla mnie jest to wielka przyjemność móc z nimi pracować na co dzień. Serdecznie dziękuję za tą wyjątkową odznakę – mówiła wdzięczna Helena Słowik.

Podziel się