Rusza program „Pierwszy Biznes”

Rusza program „Pierwszy Biznes”

Po niemal rocznej przerwie powraca wyczekiwany przez przyszłych, młodych przedsiębiorców rządowy program „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie II”.  Fundusz Regionu Wałbrzyskiego po raz trzeci wygrał postępowanie przetargowe na zarządzanie funduszem pożyczkowym oraz świadczenie usług szkolenia i doradztwa w ramach projektu.  Na rozdysponowanie 6 mln zł FRW ma dwa lata. Dzięki środkom powstanie ok. 90 nowych firm.

26 października FRW podpisał umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, na mocy której realizuje program w województwach dolnośląskim i lubuskim. W ciągu dwóch lat, na tych terenach powstało w sumie 131 start’upów.  Kolejna edycja programu pomoże założyć działalność gospodarczą następnym kilkudziesięciu osobom.

Fundusz Regionu Wałbrzyskiego rozpoczął realizację projektu, organizując w swojej siedzibie konferencję prasową, podczas której podsumował dotychczasowe wyniki oraz zaprezentował nowe warunki wsparcia. Możliwość pozyskania nawet 81 tys. zł niskooprocentowanej pożyczki na założenie własnego biznesu mają studenci, absolwenci i osoby bezrobotne. Funkcjonujący już przedsiębiorcy mogą ubiegać się o pożyczkę w wysokości 24 tys. zł na tworzenie nowych miejsc pracy dla osób bezrobotnych.

– Jesteśmy dumni,  że po raz kolejny możemy realizować rządowy program Pierwszy Biznes, ponieważ okazał się on fantastyczną formą wsparcia dla początkujących przedsiębiorców. Projekt cieszy się popularnością dlatego, że jest bezpieczny i atrakcyjny. Pożyczkobiorcy mogą skorzystać z szeregu darmowych szkoleń a na spłatę zobowiązania mają aż 7 lat. Zdecydowanie największym atutem jest jednak oprocentowanie  pożyczki, które wynosi jedynie 0,44% w skali roku – wyjaśniał Robert Jagła, Prezes Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego. – Mówiąc o sukcesie programu, nie można zapomnieć o zaangażowaniu pracowników FRW w projekt oraz perfekcyjne opracowanie przez nich wniosku, który w postępowaniu konkursowym otrzymał maksymalną liczbę punktów – dodał.

Rządowy program daje szansę na rozpoczęcie własnej działalności osobom bez doświadczenia i bez kapitału, ale z realnymi pomysłami na biznes. Przedsiębiorcy, funkcjonujący już dzięki programowi „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie”, świadczą m.in. usługi fotograficzne, reklamowe, gastronomiczne, hydrauliczne, pośrednictwa finansowego czy treningu sportowego.  Na przeprowadzenie całego przedsięwzięcia i rozdysponowanie 6 mln zł Fundusz Regionu Wałbrzyskiego ma dwa lata. Warto jednak się pospieszyć, ponieważ ze względu na duże zainteresowanie produktem, poprzednie edycje programu były realizowane znacznie szybciej.

Wszelkie informacje oraz dokumenty dotyczące programu dostępne są na stronie www.frw.pl.

Podziel się