fbpx

FRW wygrał 16 mln dla przedsiębiorców

FRW wygrał 16 mln dla przedsiębiorców

Fundusz Regionu Wałbrzyskiego wygrał konkurs na zarządzanie funduszem pożyczkowym post-JEREMIE. W ramach nowego projektu do dolnośląskich przedsiębiorców trafi aż 16 milionów złotych.

FRW dynamicznie się rozwija i nieustanie poszerza swoją ofertę o kolejne województwa. Środki JEREMIE udzielane są już zachodniopomorskim przedsiębiorcom z sektora akademickiego. W tym miesiącu instytucja wygrała również konkurs na zarządzanie funduszem pożyczkowym JEREMIE w Wielkopolsce.

Pieniądze, którymi Fundusz Regionu Wałbrzyskiego  dysponuje na Dolnym Śląsku pochodzą z wkładu wniesionego w ramach RPO WD na lata 2007-2013 do instrumentu inżynierii finansowej, zwróconego i pozostałego po wykonaniu umowy i przekazanego przez Województwo Dolnośląskie Organizatorowi Konkursu – Dolnośląskiemu Funduszowi Regionalnemu Sp. z o.o.  we Wrocławiu.

Środki ponownie zasilą przedsiębiorców z sektora MŚP posiadających siedzibę lub prowadzących działalność gospodarczą na terenie Dolnego Śląska. Post-JEREMIE to środki publiczne, przeznaczone na pożyczki udzielane na warunkach rynkowych.

Dostępne są dwa rodzaje pożyczek. Pierwsza o maksymalnej kwocie 100 tys. zł z przeznaczeniem na wydatki bieżące i druga do 250 tys. zł na pokrycie kosztów związanych z działalnością produkcyjną. Okres spłaty w obu przypadkach wyniesie 12 miesięcy. Możliwe będzie też skorzystanie z dogodnego okresu karencji do 11 miesięcy. Mam nadzieję, że fundusze zaspokoją potrzeby inwestycyjne małych i średnich przedsiębiorstw, które z niecierpliwością czekały na uruchomienie Inicjatywy JEREMIE – wyjaśnia Prezes Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego Robert Jagła.

Pożyczkę do 100 tys. zł może otrzymać praktycznie każdy przedsiębiorca i przeznaczyć ją na finansowanie bieżących wydatków związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą. Rozliczenie tej pożyczki będzie możliwe na podstawie oświadczenia Pożyczkobiorcy. Oprocentowanie pożyczki na warunkach rynkowych ustalane jest w oparciu o stopę referencyjną Komisji Europejskiej i wynosi w skali roku od 3,03% dla pożyczek do 100 tys. zł oraz od 2,83% dla pożyczek do 250 tys. zł.

O tym jak pozyskać środki post-JEREMIE Fundusz Regionu Wałbrzyskiego mówił 22 czerwca br. na współorganizowanej z FRW Media Group konferencji „Wsparcie w biznesie”. Program realizowany będzie przez 7 miesięcy. Osoby zainteresowane finansowaniem działalności odsyłamy na stronę www.frw.pl., gdzie szczegółowo opisane są warunki pożyczki.

Podziel się