fbpx

Młodzi mają pomysły na biznes

Młodzi mają pomysły na biznes

Zakończył się realizowany przez Fundusz Regionu Wałbrzyskiego rządowy program „Pierwszy Biznes – Wsparcie w starcie II”, w ramach którego FRW udzielił pożyczek na kwotę blisko 9 mln zł. Od grudnia 2014r. na terenie województwa dolnośląskiego i lubuskiego powstało aż 130 nowych firm.

 Osoba chcąca założyć działalność gospodarczą miała możliwość pozyskania na ten cel nawet 81 tys. zł niskooprocentowanej pożyczki. Funkcjonujące już firmy mogły ubiegać się o pożyczkę w wysokości 24 tys. zł na tworzenie nowych miejsc pracy dla osób bezrobotnych. Dużym wsparciem dla młodych przedsiębiorców były również bezpłatne szkolenia i doradztwo, m.in. z zakresu prawa gospodarczego, księgowości, zarządzania finansami, czy marketingu.

– Liczymy na kontynuację programu przez Bank Gospodarstwa Krajowego. W bardzo szybkim tempie zyskał on ogromną popularność ze względu na wyjątkowo atrakcyjne warunki, czyli m.in. oprocentowanie na poziomie 0,44%, okres spłaty do 7 lat oraz brak opłat za rozpatrzenie wniosku i obsługę pożyczki. Jednocześnie jesteśmy dumni, że młodzi ludzie mają tyle świetnych pomysłów oraz odwagę, by podjąć działanie na własną rękę – mówi Prezes Funduszu Regionu Wałbrzyskiego Robert Jagła – Nasi doradcy dołożyli wszelkich starań, by przyszłym przedsiębiorcom ułatwić pierwsze kroki, dlatego też brak doświadczenia nie stanowił bariery – dodaje.

Ostatnia pożyczka w ramach programu została udzielona Pani Aleksandrze Gałek na otwarcie sklepu z częściami samochodowymi, który już niedługo powstanie w Piławie Dolnej. Podczas konferencji prasowej, która odbyła się 14 stycznia w siedzibie Funduszu Regionu Wałbrzyskiego, uroczyście podpisano umowę i podsumowano projekt.

Fundusz Regionu Wałbrzyskiego planuje podjąć się realizacji rządowego programu „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie” w innych województwach. Aktualnie fundacja wzięła udział w przetargu ogłoszonym dla województwa mazowieckiego i łódzkiego. FRW wkracza ze swoimi usługami również do województwa zachodniopomorskiego, gdzie wygrał konkurs na zarządzanie Pożyczką Globalną dla „Przedsiębiorczości Akademickiej”.

Wszelkie informacje o udzielanym przez instytucję wsparciu można znaleźć na stronie www.frw.pl.

Podziel się