Jubileuszowy „Bezpieczny Kierowca 2015” wyłoniony!

Jubileuszowy „Bezpieczny Kierowca 2015” wyłoniony!

Po prawie sześciu miesiącach szkoleń i wspólnych działań na rzecz podnoszenia sprawności kierowców oraz kultury jazdy, zakończyły się kampania i konkurs „Bezpieczny Kierowca 2015”. Rywalizację wygrał wałbrzyszanin Bartosz Nykiel. To jubileuszowy laureat, 10 edycji autorskiej akcji Akademii Bezpiecznej Jazdy Piotra Starczukowskiego, prowadzonej od 2006 roku razem z Toyotą Motor Manufacturing Poland i innymi partnerami.

Kampania z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz konkurs “Bezpieczny Kierowca” to działania świetnie rozpoznawalne już nie tylko w Wałbrzychu. O akcji Akademii Bezpiecznej Jazdy Piotra Starczukowskiego głośno jest też na Dolnym Śląsku, a jej jakość doceniona została m.in. w ogólnopolskim konkursie Orlen Bezpieczne Drogi. W ramach wspólnych działań prowadzonych od samego początku z Toyotą Motor Manufacturing Poland, Salonami Toyota Nowakowski każdego roku szkolonych jest ok. 200 kierowców. Po 10 latach prowadzenia akcji, liczba osób objętych programem urosła do imponującego poziomu aż 2 tysięcy!

– Oznacza to,  z że co trzydziesty kierowca z Wałbrzycha skorzystał bezpłatnego szkolenia i wziął udział w konkursie. Duże zainteresowanie akcją świadczy o tym, że wciąż jest wielu kierowców, którzy chcą doskonalić swoją bezpieczną i ekologiczną jazdę samochodem – zwraca uwagę Shuji Higaki, wiceprezes Toyota Motor Manufacturing Poland.

Chęć udziału w tegorocznej akcji zadeklarowało ok. 500 osób, a około połowa z nich czynnie uczestniczyła w szkoleniach.

– „Bezpieczny Kierowca” dosłownie promieniuje – żartuje Piotr Starczukowski, instruktor i pomysłodawca kampanii. – Obserwujemy, że po udziale w naszej kampanii i szkoleniu, swoją jazdę zmienia nie tylko dany kierowca, ale także jego otoczenie. Na bezpieczeństwo na drodze zwracać uwagę zaczynają całe rodziny. Chodzi tu o drobne, ale niezwykle cenne działania, takie jak choćby wczesna i prawidłowa reakcja na drodze, przewidywanie zagrożeń, odpowiednie korzystanie z gazu i hamulca, zapianie pasów, piętnowanie jazdy po alkoholu, czy zwrócenie uwagi na szacunek do innych uczestników ruchu, przede wszystkim pieszych i rowerzystów – podkreśla.

Akcję jako ważną oceniają również jej partnerzy i którzy widzę sens dalszych, długofalowych działań,skutecznie podnoszących świadomość kierujących w zakresie rozsądnego i ekologicznego prowadzenia pojazdów, kultury jazdy, a także udzielania pierwszej pomocy. Chodzi tu m.in. o firmy i instytucje, które zaangażowały się w tegoroczną edycję, czyli Prezydenta Miasta Wałbrzycha, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Wałbrzychu, Komendę Miejską Policji w Wałbrzychu, Fundusz Regionu Wałbrzyskiego, VOTUM S.A., ROWERY A-Z oraz  Galerię Victoria.

I tak, po prawie 6 miesiącach szkoleń i intensywnej kampanii informacyjnej prowadzonej pod hasłem „Podzielmy się drogą”, a także zaciętej walce w konkursie, znamy już laureatów „Bezpiecznego Kierowcy 2015”. Ostateczne starcie finalistów odbyło się w niedzielę, 28 czerwca na placu pod Galerią Victoria. W rywalizacji bezkonkurencyjny okazał się wałbrzyszanin Bartosz Nykiel.

– Wziąłem udział w szkoleniu i konkursie trochę dla sprawdzenia samego siebie, podszedłem to tego raczej na luzie, ale w miarę upływu czasu, moje podejście zupełnie się zmieniło – opowiada  Bartosz Nykiel, „Bezpieczny Kierowca 2015”, do którego powędrował komplet aluminiowych felg     Ronal. – Po pierwsze trochę spokorniałem na drodze, a po drugie konkurencja w konkursie zrobiła się bardzo poważna, że musiałem się solidnie sprężyć podczas ocenianych zadań  – dodaje pasjonat motoryzacji, licencjonowany pilot rajdowy.

W kategorii „Kobiety” wygrała Małgorzata Włochal, a wśród pracowników  TMMP triumfował  Norbert Jurkowski. Z kolei „Ligę Mistrzów”, złożoną z laureatów poprzednich edycji, rozgromił Radosław Witas. Zwycięzcy tych kategorii w nagrodę otrzymali rowery, a laureaci pozostałych miejsc kamery sportowe i rejestratory jazdy. Panie nagrodzono voucherami do Kliniki Urody Eweliny Małeckiej – Gad.

Podczas uroczystej ceremonii wręczania nagród zwycięzcom gratulowali m.in. Shuji Higaki (wiceprezes Toyota Motor Manufacturing Poland), Agnieszka Nowakowska (prezes Salonu Toyota Wałbrzych Nowakowski), Mariola Wawrzyniak (VOTUM S.A.), Anna Żabska („Bezpieczny Kierowca 2013”) a także Zbigniew Oryl (zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu).

Jak zgodnie zapewniają organizatorzy i partnerzy, kolejna akcja „Bezpieczny Kierowca” ruszy już na początku 2016 roku. Szczegóły na: www.bezpieczny-kierowca.pl.

Wyniki konkursu „Bezpieczny Kierowca 2015”

Kategoria „Mieszkańcy Wałbrzycha i okolic”
1. Bartosz Nykiel
2. Mateusz Sztylka
3. Bartosz Ziach

Kategoria „Kobiety”
1. Małgorzata Włochal
2. Joanna Francuziak
3. Hanna Waszkiewicz

Kategoria „Pracownik TMMP”
1. Norbert Jurkowski
2. Marcin Stachowiak
3. Maciej Małecki

Kategoria „Liga Mistrzów”
1. Radosław Witas
2. Marek Rybczyński
3. Zbigniew Marzec

Laureaci konkursu „Bezpieczny Kierowca”
2015 – Bartosz Nykiel, 2014 – Marek Rybczyński, 2013 – Anna Żabska, 2012 – Marek Simkiewicz, 2011 – Zbigniew Marzec, 2010 – Krzysztof Wójtowicz, 2009 – Dariusz Trembowski, 2008 – Piotr Kotliński, 2007 – Tomasz Wach, 2006 – Łukasz Kozłowski

Podziel się