fbpx

Ząbkowice mają Biuro Wsparcia Przedsiębiorczości

Ząbkowice mają Biuro Wsparcia Przedsiębiorczości

Punkt uroczyście otwarto wczoraj, 29 maja. W czasie pierwszego dnia pracy jednostki, Fundusz Regionu Wałbrzyskiego radził firmom, jak sięgać po nowe środki unijne.

Nowa placówka w gminie Ząbkowice Śląskie udziela wszechstronnych informacji o sposobach i formie prowadzenia działalności gospodarczej oraz możliwościach wsparcia finansowego.

Świadczące bezpłatnie usługi biuro funkcjonuje w Urzędzie Miejskim.

– Pracujemy cały czas nad tym, aby utrzymać w naszej gminie przychylny klimat dla osób chcących inwestować w tworzenie zakładów, a co za tym idzie nowych miejsc pracy, stąd też inicjatywa utworzenia Biura Wsparcia Przedsiębiorczości – mówił burmistrz Ząbkowic Śląskich Marcin Orzeszek, otwierając punkt.

Jedną z pierwszych instytucji, która wyszła z inicjatywą udzielania porad w Ząbkowicach był Fundusz Regionu Wałbrzyskiego. Nasi eksperci informowali przedsiębiorców, jak sięgać po nowe środki unijne, w tym te w ramach inicjatywy JEREMIE.

Z atrakcyjną propozycją do przedstawicieli lokalnego biznesu wyszła firma Propaidit.pl. Każdemu przedsiębiorcy z terenu gminy Ząbkowice Śląskie wykona ona bezpłatnie stronę internetową.

 

Podziel się