Geotermy rozwiną aglomerację

Prezes Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego uczestniczył w pierwszym seminarium „Geotermalnego Klastra Uzdrowiskowego Aglomeracji Wałbrzyskiej”. Projekt jest jednym z priorytetów dla naszego regionu.

W piątek, 28 marca w Zespole Pałacowo-Hotelowym „Jedlinka” spotkali się naukowcy, przedsiębiorcy i samorządowcy z całego Dolnego Śląska. Konferencja była próbą wypracowania dalszego kierunku rozwoju dla Aglomeracji Wałbrzyskiej, w kontekście precyzowanej na przełomie marca i kwietnia strategii województwa.

– Istotną rolę odgrywa tu dokonanie wyboru przedsięwzięć, których realizacja najszybciej doprowadzi do osiągnięcia celów określonych w strategii rozwoju Aglomeracji Wałbrzyskiej. Jedną z takich wielkich możliwości jest gospodarcze wykorzystanie źródeł wód geotermalnych – podkreśla Robert Jagła, Prezes Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego.

Podczas kilkugodzinnego spotkania w Jedlinie – Zdroju, w szerokim gronie dyskutowano o możliwości wykorzystania takich źródeł. Wnioski wypracowane podczas I seminarium pod nazwą „Geotermalny Klaster Uzdrowiskowy Aglomeracji Wałbrzyskiej”, będą włączone do strategii, jaką tworzą razem 23 gminy z naszego regionu.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013.

2018 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Fundusz Regionu Wałbrzyskiego - design & code: prosystem24.pl