25 lat Funduszu Regionu Wałbrzyskiego

Fundusz Regionu Wałbrzyskiego jest instytucją finansową, która już od 25 lat wspiera krajową przedsiębiorczość udzielając preferencyjnych pożyczek ze środków własnych, Budżetu Państwa oraz Unii Europejskiej.

Fundacja powstała w maju 1992r. i założyło ją 26 gmin ówczesnego województwa wałbrzyskiego, Kopalnia Węgla Kamiennego „Nowa Ruda”, i PKO Bank Państwowy.

25 maja 1992 roku, ustanowiona została Fundacja Regionu Wałbrzyskiego, której głównym celem było wspieranie kluczowych dla subregionu wałbrzyskiego i jego mieszkańców przedsięwzięć o charakterze gospodarczo – społecznym, w trudnym procesie restrukturyzacji. Działania fundacji przyczyniły się wówczas do utrzymania i utworzenia ponad 7,5 tys. miejsc pracy.

Fundacja przekształciła się w konsekwencji w prężnie działającą instytucję finansową o nazwie Fundusz Regionu Wałbrzyskiego, która znacznie poszerzyła swój zasięg i obecnie realizuje unijne i rządowe programy pożyczkowe na terenie pięciu województw (dolnośląskiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, lubuskiego i opolskiego).

Dzięki przeprowadzonym przez instytucję projektom ponad 256 mln zł zasiliło już blisko trzy tysiące polskich mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, umożliwiając im poprawę płynności finansowej, umocnienie pozycji rynkowej oraz zwiększenie obrotów.

W ramach rządowych programów, takich jak Pierwszy Biznes, czy Przedsiębiorczość Akademicka, pod okiem Funduszu Regionu Wałbrzyskiego powstało w sumie  140 start’upów.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013.

2018 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Fundusz Regionu Wałbrzyskiego - design & code: prosystem24.pl