fbpx

10 lat z “Bezpiecznym Kierowcą”

10 lat z “Bezpiecznym Kierowcą”

Stawiamy na rozsądek, wzajemną życzliwość i respektowanie przepisów!

Już po raz dziesiąty w Wałbrzychu realizowana jest kampania z zakresu Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym połączona z konkursem “Bezpieczny Kierowca”. To pierwsze na Dolnym Śląsku długofalowe działanie, które skutecznie podnosi świadomość kierowców w zakresie rozsądnego i ekologicznego prowadzenia pojazdów, kultury jazdy, a także udzielania pierwszej pomocy. W przedsięwzięciu, które realizuje Akademia Bezpiecznej Jazdy Piotra Starczukowskiego wspólnie z partnerami wzięło udział już 2000 kierowców.

W tym roku pod hasłem „PODZIELMY SIĘ DROGĄ” zajmujemy się relacjami pomiędzy rowerzystami, pieszymi a kierowcami samochodów. Przybliżamy aspekty prawne, zmiany w przepisach, najniebezpieczniejsze sytuacje oraz zasady zgodnego i bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym.

Dziś, 19 maja w Wałbrzychu, z inicjatywy Funduszu Regionu Wałbrzyskiego, zainicjowane zostały wspólne działania Akademii Bezpiecznej Jazdy Piotra Starczukowskiego oraz Klubu Kolarskiego KKW Superior Wałbrzych na rzecz akcji „PODZIELMY SIĘ DROGĄ”. W spotkaniu wzięli udział m.in. Robert Jagła, Prezes Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego, Piotr Starczukowski, szef Akademii Bezpiecznej Jazdy oraz Piotr Stokłosa, Prezes Zarządu KKW Superior Wałbrzych, a także utytułowani kolarze: Kamil Tarnawski, Julia Tarnawska oraz Natalia Jeruzalska. Wszyscy partnerzy, wspólnie wymienili się doświadczeniami ze swej codziennej jazdy po drogach, a także rozpoczęli kampanię informacyjną, w której nacisk kładziony jest na rozsądek, wzajemną życzliwość i respektowanie przepisów!

Każdy rower na drodze to jedno auto mniej w korku!

Podziel się