Pierwsza umowa w ramach rządowego programu „Wsparcie w starcie II”!

Pierwsza umowa w ramach rządowego programu „Wsparcie w starcie II”!

Dziś w siedzibie Funduszu Regionu Wałbrzyskiego, Jakub Szymanowicz podpisał umowę   na pierwszą pożyczkę w ramach rządowego programu „Wsparcie w starcie II”, realizowanego na terenie województw dolnośląskiego i lubuskiego. 24-latek z Wrocławia, absolwent Politechniki Wrocławskiej otwiera firmę „SOLISA”, która zajmie się badaniami energetycznymi budynków.

Fundusz Regionu Wałbrzyskiego od początku listopada prowadzi rządowy program „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie II” dla województw dolnośląskiego i lubuskiego. W ramach programu studenci, absolwenci i bezrobotni mogą otrzymać nawet 75 tys. zł niskooprocentowanej pożyczki na założenie własnego biznesu.

Natomiast funkcjonujący już przedsiębiorcy mogą ubiegać się o pożyczkę na tworzenie nowych miejsc pracy dla osób bezrobotnych.

Na terenie obu województw Fundusz Regionu Wałbrzyskiego dysponuje kwotą ponad 6 milionów złotych. Wnioski o pożyczki przyjmowane są od 17 listopada 2014r., a na realizację całego przedsięwzięcia FRW ma czas do 31 grudnia 2016r.

– Zainteresowanie programem jest spore, co cieszy nas bardzo. Proces podejmowania decyzji o skorzystaniu z pożyczki „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie II” jest u klientów jednak nieco wydłużony. Widzimy, że osoby, które myślą o założeniu własnej firmy, decyzję tę rozważają dokładnie. Zdecydowanie szybciej z naszej oferty korzystają przedsiębiorcy, którzy już funkcjonują na rynku – mówi Robert Jagła, Prezes Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego. – Dlatego też cenną formą wsparcia dla osób rozpoczynających działalność gospodarczą jest nasz program bezpłatnych szkoleń i doradztwa – dodaje.

„Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie II” za cel stawia sobie rozwój przedsiębiorczości oraz tworzenie nowych miejsc pracy, jako elementy rozwoju rynku pracy, przeciwdziałania bezrobociu i promowania zatrudnienia. Pożyczki udzielane są na wyjątkowo atrakcyjnych zasadach. To m.in.: oprocentowanie roczne ok. 0,56%, okres spłaty do 7 lat oraz brak opłat za rozpatrzenie wniosku i obsługę pożyczki.

Dziś, 29 grudnia o godz. 9:30 Robert Jagła, Prezes Zarządu Funduszu regionu Wałbrzyskiego i Zdzisława Leszczyńska – Chruścik, Członek Zarządu FRW oraz Jakub Szymanowicz podpisali pierwszą w regionie umowę o pożyczkę „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie II”.

-O założeniu własnej firmy myślałem już od dawna, jeszcze w trakcie studiów. O programie „Wsparcie w starcie” słyszałem już podczas jego pierwszej edycji, dlatego z uruchomieniem działalności gospodarczej czekałem na kolejne rozdanie rządowych środków – mówi Jakub Szymanowicz, absolwent kierunku „Energetyka” na Politechnice Wrocławskiej, obecnie przedsiębiorca, właściciel firmy „SOLISA”. – Za środki, o które aplikowałem, kupię m.in. kamerę termowizyjną oraz zestaw pomiarowy do testów szczelności budynków – zapowiada.

Firma „SOLISA” będzie prowadziła badania energetyczne budynków, badania termowizyjne oraz wykonywała testy szczelności obiektów. Będzie zajmowała się również doradztwem energetycznym.

Podziel się