Informacje o pożyczce SPO

Celem Funduszu Pożyczkowego dla przedsiębiorców z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, zwanego dalej Funduszem Pożyczkowym SPO WKP, jest ułatwienie tym przedsiębiorcom dostępu do finansowania zewnętrznego poprzez zwiększenie efektywności i dostępności pożyczek dla małych przedsiębiorców.

Fundusz utworzony został ze środków FRW oraz ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa, i jest zgodny z zasadami poddziałania 1.2.1 Sektorowego Programu Operacyjnego „Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw”.

Wysokość oprocentowania na dzień: 01.01.2016r. wynosi od 2,83 %*.

Fundusz pobiera prowizję w wysokości 1% kwoty przyznanej pożyczki, płatną jednorazowo w momencie jej udzielania.

* W przypadku gdy okres prowadzenia firmy wynosi do 12 miesięcy – wysokość oprocentowania wynosi od 5,83 %

 

 

UWAGA – Aktualnie limit dostępnych środków został wyczerpany, a nabór wniosków pożyczkowych w ramach programu SPO został wstrzymany (do odwołania) .

 

 

Limit środków na pożyczki jest odnawialny, zachęcamy więc do odwiedzania naszej strony, gdzie na bieżąco zamieszczamy informację o wysokości dostępnych środków. 

 

Pośrednicy:

Fundusz Regionu Wałbrzyskiego informuje, że współpracuje z Firmami zajmującymi się wspieraniem Przedsiębiorców w przygotowaniu dokumentacji przy ubieganiu się o pożyczkę. W ramach tej współpracy przeprowadzono szkolenie dla pośredników, w ramach którego określono zasady udzielania pożyczek, obowiązujące regulaminy oraz zakres wymaganych dokumentów.

Każdorazowo składany wniosek podlega indywidualnej ocenie i korzystanie z usług pośredników nie gwarantuje otrzymania pożyczki.

Jednocześnie informujemy, że Fundusz nie ponosi odpowiedzialności za jakość i kompletność dokumentacji przygotowywanej przez Pośredników oraz nie odpowiada ze ewentualne opłaty pobierane przez Pośredników.

Poniżej zamieszczamy listę Pośredników, którzy uczestniczyli w szkoleniu realizowanym przez Fundusz Regionu Wałbrzyskiego dotyczącym zasad udzielania pożyczek dla Przedsiębiorców:

Nazwa Siedziba
1 Human Partner Sp. z o.o. Wrocław
2 PMN Consulting Wałbrzych
3 Welcomefinanse.pl Sp. z o.o. Wrocław
4 Biuro Rachunkowe Delta Wałbrzych
5 Inveni Sp. z o.o. Wrocław
6 Kancelaria Podatkowa Tekar Dzierżoniów
7 Doradztwo Ekonomiczno Finansowe Sp. z o.o. Świdnica
8 Radmar – Usługi Księgowe Wałbrzych
9 FHU Radan Wałbrzych
10 AK Finanse Sp. z o.o. Wrocław
11 Magma Projekt S.C. Szczawno – Zdrój
12 Agencja Rozwoju Inowacji S.A. Wrocław
13 PUH Stemar Doradztwo Finansowe Świebodzice
14 Aurora Planowanie Biznesu Wałbrzych
15 Hossa Doradztwo kredytowe Świdnica
16 Pośrednictwo Finansowe Eliza Kopacka Wałbrzych

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013.

2019 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Fundusz Regionu Wałbrzyskiego - design & code: prosystem24.pl