fbpx

25-lecie Funduszu Regionu Wałbrzyskiego

Drodzy Przedsiębiorcy,

wspólnie z Państwem mamy przyjemność świętować 25-lecie Funduszu Regionu Wałbrzyskiego. Przy okazji tego jubileuszu pragnę Państwu podziękować za zaufanie, jakim obdarzyli Państwo naszą instytucję. Jest to niewątpliwie nasz największy sukces.

Fundusz Regionu Wałbrzyskiego już od ćwierć wieku buduje silną gospodarczo Polskę, rozwijając mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, a teraz również Podmioty Ekonomii Społecznej. Nieustannie się rozwijamy, by móc sprostać Państwa oczekiwaniom i zapewnić kompleksową opiekę. Dbamy o to, by w naszej ofercie znajdowały się atrakcyjne programy pożyczkowe pozwalające Państwu realizować nowe przedsięwzięcia i rozwijać działalność gospodarczą. Z radością obserwujemy, jak umacniają Państwo swoją pozycję rynkową.

Państwa osiągnięcia zasługują na jak największe uznanie, dlatego właśnie stworzyliśmy Dolnośląski Plebiscyt Gospodarczy „Gwiazdy Biznesu”. Uważamy, że dobre pomysły i działania powinny być promowane. Chcemy, by inspirowały i motywowały kolejnych przedsiębiorców. Plebiscyt „Gwiazdy Biznesu” jest ukłonem w Państwa stronę oraz celebracją Państwa sukcesów.

Od lat intensywnie pracujemy nad tym, aby oferować usługi nowoczesne. Aktualnie zarządzamy unijnymi oraz rządowymi projektami pożyczkowymi na terenie całej Polski Zachodniej. Naszym doświadczeniem służymy również świadcząc bezpłatne usługi doradcze i szkoleniowe. Będąc instytucją odpowiedzialną społecznie dofinansowujemy także stowarzyszenia i organizacje pożytku publicznego.

Wyróżnia nas indywidualne podejście do każdego przedsiębiorcy i jego przypadku, relacje jakie nawiązujemy z przedsiębiorcami oraz atmosfera jaką tworzymy. Chcemy, aby każdy kto ma dobry pomysł na założenie lub rozwinięcie swojej działalności, mógł go zrealizować.

Dziękuję za to, że jesteście Państwo z nami.

25 lat pomagamy przedsiębiorcom

Fundusz Regionu Wałbrzyskiego jest instytucją finansową, która już od 25 lat wspiera krajową przedsiębiorczość udzielając prefe-rencyjnych pożyczek ze środków własnych, budżetu państwa oraz Unii Europejskiej.

Fundacja powstała w maju 1992 r. i założyło ją 26 gmin ówczesnego województwa wałbrzyskiego, Kopalnia Węgla Kamiennego „Nowa Ruda”, i PKO Bank Państwowy.

25 maja 1992 roku, ustanowiona została Fundacja Regionu Wał-brzyskiego, której głównym celem było wspieranie kluczowych dla subregionu wałbrzyskiego i jego mieszkańców przedsięwzięć o cha-rakterze gospodarczo – społecznym, w trudnym procesie restruk-turyzacji. Działania fundacji przyczyniły się wówczas do utrzymania i utworzenia ponad 7,5 tys. miejsc pracy.

Fundacja przekształciła się w konsekwencji w prężnie działającą in-stytucję finansową o nazwie Fundusz Regionu Wałbrzyskiego, która znacznie poszerzyła swój zasięg i obecnie realizuje unijne i rządowe programy pożyczkowe na terenie pięciu województw (dolnośląskiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, lubuskiego i opolskiego).

Dzięki przeprowadzonym przez instytucję projektom ponad 256 mln zł zasiliło już blisko trzy tysiące polskich mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, umożliwiając im poprawę płynności fi-nansowej, umocnienie pozycji rynkowej oraz zwiększenie obrotów.

W ramach rządowych programów, takich jak Pierwszy Biznes, czy Przedsiębiorczość Akademicka, pod okiem Funduszu Regionu Wał-brzyskiego, powstało w sumie 140 start’upów.

Dlaczego FRW?

Fundusz Regionu Wałbrzyskiego to:

– 256 mln zł przekazanych 3 tys. przedsiębiorstw,

– 25 lat doświadczeń,

– najlepsze warunki pożyczek,

– indywidualne podejście do każdego klienta,

– bezpłatne szkolenia i konferencje dla podmiotów gospodarczych,

– doradztwo prawne i finansowe,

– promocja i integracja środowiska biznesowego,

– wsparcie finansowe cennych inicjatyw społecznych.

Wierzymy w ludzi

Od początku istnienia pomagamy realizować cenne inicjatywy społeczne. Jesteśmy zaangażowani w życie lokalnych stowarzyszeń, klubów sportowych i organizacji pożytku publicznego.

Udzielamy bezzwrotnego wsparcia dla idei obywatelskich, oświatowych, kulturalnych, sportowych, ochrony zdrowia i środowiska.

Dzięki naszym dotacjom udało się zrealizować wiele przedsięwzięć, na których skorzystali mieszkańcy całego regionu. Wśród tych, którym pomagamy realizować pasje i rozwijać skrzydła, są przedstawiciele wielu dyscyplin sportowych, organizatorzy licznych akcji charytatywnych i kampanii służących wspólnemu dobru.

Inspirujemy

Jesteśmy instytucją pozarządową działającą w otoczeniu biznesu. Naszą misją jest wspieranie rozwoju przedsiębiorczości oraz budowanie postaw przedsiębiorczych w kraju.

Sami chcemy dawać najlepsze wzorce oraz inspirować do działania, dlatego od 2015 roku nagradzamy najprężniej działające przedsiębiorstwa z Dolnego Śląska. Razem z portalem naszbiznes24.pl jesteśmy organizatorem Plebiscytu Gospodarczego „Gwiazdy Biznesu”.

Uroczysta Gala wręczenia prestiżowych statuetek „Gwiazd Biznesu” przedsiębiorcom wyróżniającym się na Dolnym Śląsku, gromadzi co roku blisko 500 znamienitych gości, w tym osobowości świata biznesu, polityki, kultury i sportu.

W 2014 roku powołaliśmy do życia spółkę FRW Media Group, która prowadzi działania szkoleniowe i doradcze. Jest także wydawcą portalu gospodarczego naszbiznes24.pl oraz organizatorem licznych eventów dla przedsiębiorców i mieszkańców regionu.

Jako ośrodek Krajowego Systemu Usług Małych i Średnich Przedsiębiorstw, oferujemy szkolenia dla osób prowadzących działalność gospodarczą lub zamierzających ją rozpocząć. W zakresie tych usług posiadamy certyfikat jakości ISO 9001.

Zadania, które realizujemy, są zgodne z zasadami polityki regionalnej państwa, a także wpisują się w strategię rozwoju przedsiębiorczości i wdrażania innowacji w województwie dolnośląskim.

Zaufali nam

Centrum Językowo-Szkoleniowe Don Quijote

Działalność naszą rozpoczęliśmy w 2009r, a od 2013r dzięki wsparciu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego możemy kontynuować pracę w nowej siedzibie, w Świdnicy.

Oferujemy skuteczne kursy języka hiszpańskiego, angielskiego, niemieckiego, włoskiego, francuskiego, rosyjskiego, chorwackiego oraz języka polskiego (dla obcokrajowców).

Metody nauczania wykorzystywane w trakcie zajęć skupiają się na komunikacji, a interaktywne i indywidualne podejście sprawia, że uczestnicy kursów zaczynają rozumieć i komunikować się w języku obcym już od pierwszego dnia. Naszym celem jest by uczestnicy kursów posługiwali się zarówno płynnie jak i poprawnie językiem obcym.

Oferujemy również: konsultacje językowe, kursy zagraniczne dla utrwalenia znajomości języka i umiejętności posługiwania się językiem w sytuacjach realnych, kursy oraz tłumaczenia specjalistyczne i przeprowadzanie audytów językowych.

Małgorzata Rajewska

AQUANA

„Nasza firma istnieje od końca 2008 r. Świadczymy usługi pralnicze dla hoteli i restauracji  na terenie Dolnego Śląska a w szczególności Gór Izerskich.

Z Funduszem Regionu Wałbrzyskiego współpracujemy od kilku lat i dzięki pożyczkom mogłyśmy rozwinąć naszą firmę poprzez zakup profesjonalnych maszyn pralniczych oraz auta dostawczego.  Obecnie zatrudniamy 16 osób, lecz planujemy dalszy  rozwój firmy przy wsparciu FRW, który realnie pomaga mikro, małym i średnim przedsiębiorcom. „

Iwona Wołoszyn

POLDRUK

„POLDRUK to offsetowa drukarnia arkuszowa działająca na rynku polskim od 1989 roku.

Specjalizacją firmy jest wysokiej jakości druk. Dodatkowym ututem jest fakt, że zapewniamy naszym klientom kompleksową obsługę tworząc strategie marketingowe, systemy identyfikacji wizualnej. Podstawowym jednak działaniem są projekty graficzne i druk folderów, katalogów, opkakowań, etykiet, książek itp. Oraz prace introligatorskie.

Dysponujemy nowoczesnym parkiem maszynowym firmy Heidelberg – światowego lidera produkcji maszyn poligraficznych.

Dzięki wielokrotnemu wsparciu funduszu regionu Wałbrzyskiego zakupy tych środków trwałych były dużo mniejszym obciążeniem finansowym dla naszej firmy niż kredyty bankowe.”

Marek Kawka

CANISIA

„Pomysł Canisii narodził się w 2014r. z pasji z jaką dr Zbigniew Cichoń i dr Adam Duszkiewicz podchodzą do medycyny weterynaryjnej i niesienia pomocy zwierzętom domowym.

Kaliskie Centrum Weterynaryjne to spełnienie marzeń o nowoczesnej i kompleksowej przychodni weterynaryjnej w Kaliszu, nie tylko dla lekarzy w niej pracujących, ale również właścicieli zwierząt domowych.

Canisia zbudowana została na solidnym fundamencie Lecznicy dla Zwierząt dr Witolda Stefaniaka, działającej nieprzerwanie od niemal 25 lat, łączy więc w sobie wieloletnie doświadczenie ze świeżością młodych i zdolnych umysłów.

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że w pojedynkę nie jest możliwe sprostanie wymogom aktualnej wiedzy weterynaryjnej, dlatego stworzyliśmy świetny i zgrany zespół lekarzy i asystentów, specjalizujących się w różnych dziedzinach medycyny weterynaryjnej.”

Adam Duszkiewicz

Platforma Biznesu

„Jesteśmy firmą produkcyjno-outsourcingową ze Szczecina oferującą szeroką gamę profesjonalnych usług i rozwiązań informatycznych. Obsługujemy Klientów zarówno z sektora prywatnego, jak i publicznego, a dzięki własnym centrom usług i centrom rozwoju produktów Platforma Biznesu jest w stanie świadczyć swoje usługi na poziomie globalnym i na wszystkich etapach ich rozwoju. Nasi specjaliści pracują nad najnowocześniejszymi rozwiązaniami dla międzynarodowych i lokalnych Klientów z różnych branż.

Platforma Biznesu posiada bogate, wieloletnie doświadczenie w zakresie projektowania i rozwoju systemów wbudowanych. Specjalizujemy się w projektowaniu, prototypowaniu, debugowaniu, testowaniu oraz produkcji oprogramowania i sprzętu. Nasza wiedza obejmuje obszary technologiczne, takie jak: sieci bezprzewodowe, automatyka budynkowa, projektowanie PCB, systemy wbudowane, sterowniki. Program realizowany przez Fundusz Regionu Wałbrzyskiego pozwolił nam na zakup materiałów oraz wykonanie totemów multimedialnych.”

Roman Siedlikowski

Cukiernia Oleńka

„Cukiernia Oleńka to firma rodzinna działająca na rynku Wałbrzyskim od 1968 roku. W roku 2018 będziemy świętować 50- lecie działalności. Przez tyle lat istnienia nasza firma bardzo się rozrosła. Dziś możemy się pochwalić aż 10 sklepami firmowymi, w których klienci mogą kupować najróżniejsze ciasta, ciasteczka i torty.  Przede wszystkim jednak cały czas dążymy do modernizacji naszego zakładu produkcyjnego. Jest to możliwe również dzięki Funduszowi Regionu Wałbrzyskiego. Już kilkakrotnie otrzymywaliśmy wsparcie od Funduszu, a ostatnio zakupiliśmy maszyny do produkcji lodów. Dzięki temu rozszerzyliśmy profil swojej działalności. Wałbrzyszanie natomiast mogą skosztować prawdziwych, naturalnych lodów.”  

Olga, Lesław, Ania i Marcin Szymańscy

MK Salon Kosmetyczny Mrowiec Katarzyna

„…to miejsce, które świadczy usługi na najwyższym poziomie. Zostało stworzone z myślą o osobach wymagających, które na pierwszym miejscu stawiają jakość i efekt wykonywanych usług. W miłej i kameralnej atmosferze można w pełni oddać się relaksowi. Do zabiegów wykorzystywane są wysokiej klasy profesjonalne kosmetyki, dobierane indywidualnie do potrzeb skóry klienta.

Salon został wyposażony w najwyższej jakości aparaturę i narzędzia, w tym m.in. w specjalistyczne urządzenie do masażu LIPORADIOLOGIE VINCI, które zakupiłam dzięki pożyczce z Funduszu Regionu Wałbrzyskiego. Kompletne zaplecze sterylizacyjne (autoklaw), które pozwala na utrzymywanie wysokiego standardu czystości mikrobiologicznej, odpowiednio dobrane materiały jednorazowe oraz konsekwentnie realizowany program higieny gwarantuje bezpieczne wykonanie usługi.”

Katarzyna Mrowiec

TechDiam

„Firma TechDiam świadczy usługi cięcia i wiercenia w różnych materiałach, głównie beton zbrojony. Aby sprostać wysokim wymaganiom naszych kontrahentów posiadamy piły ręczne, ścienne, linowe, jezdne, różnego rodzaju wiertnice oraz szereg innych narzędzi ręcznych. Ze wsparcia FRW korzystaliśmy już kilkukrotnie, a dzięki pożyczkom zakupilśmy urządzenia budowlane, w tym wiertnicę diamentową.

Jednakże praca to nie wszystko, z wykonywanym zawodem łączymy również nasze zainteresowania. Angażujemy się w liczne akcje, w tym dotyczące przygotowań podziemi Zamku Książ dla turystów. Mamy również swój wkład w powstanie filmów historycznych „Skarby III Rzeczy”, realizowanych we współpracy z Panem Bogusławem Wołoszańskim. „

                                                                                                                                           Dariusz Gwiazda

Liczy się czas

Wiemy, że czas jest na wagę złota, dlatego łatwo i szybko znajdą Państwo najważniejsze informacje o nas, naszych usługach i ofercie na naszej interaktywnej stronie internetowej. Witryna jest specjalnie przystosowana do przeglądania jej na nowoczesnych urządzeniach mobilnych.

Doradcy Funduszu Regionu Wałbrzyskiego są do Państwa dyspozycji również w terenie i chętnie udzielają informacji na indywidualnych spotkaniach. Odległość nie stanowi dla nas przeszkody.

Dostosowujemy się do Państwa potrzeb oraz wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom nowych branż i technologii.

Wszystko w jednym miejscu

Na naszej stronie internetowej znajdą Państwo:

– informacje o projektach

– kalkulator pożyczkowy

– kto może uzyskać pożyczkę?

– na jaki cel można przeznaczyć pożyczkę?

– rodzaje zabezpieczeń do pożyczki

– do pobrania wniosek o pożyczkę

– formularz kontaktowy

Folder 25 lat FRW

Film 25 lat FRW