KKW Superior Wałbrzych z nagrodami

Zawodnicy KKW Superior Wałbrzych Sezon Cross Country w 2015 rozpoczęli, aż czterema startami w Białymstoku, Nalles we Włoszech, Miękini k. Wrocławia i Świeradowie Zdroju. Nasi zawodnicy rozpoczęli rywalizację pod nową nazwą KKW Superior Wałbrzych od sponsora tytularnego marki rowerów Superior.

Najważniejszym startem minionego tygodnia był wyścig Pucharu Polski MTB XCO w Białymstoku, który był także eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Wystartował tam pierwszy skład zawodników KKW Superior Wałbrzych. W kategorii juniorów młodszych bardzo dobrze zaprezentował się Kamil Tarnawski, który zajął drugie miejsce i jest bliski zakwalifikowania się do finałów OOM, 19 miejsce zajął debiutujący w naszych barwach Dariusz Michalik, a wśród juniorek młodszych 6 miejsce zajęła Natalia Jeruzalska.

W kategorii Juniorek drugie miejsce zajęła Patrycja Piotrowska, a Filip Helta zwyciężył w wyścigu Juniorów i został liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Polski.

W wyścigu młodzieżowców wystartowali Aleksander Marek wśród mężczyzn i Aleksandra Podgórska wśród kobiet. Ola i Alek są nowymi transferami w sezonie 2015, którzy wzmocnili naszą ekipę. Ola zajęła 3 miejsce w kategorii do 23 lat oraz 4 miejsce w kategorii Open kobiet, a Alek po udanym początku urwał przerzutkę i nie dokończył rywalizacji.

W Nalles we Włoszech wystartował Łukasz Szymczuk w wyścigu XCE – Eliminator, czyli sprincie MTB. Łukasz zajął we Włoszech dobre 8 miejsce.

W Świeradowie rywalizowali w zawodach MTB HUROM SERIES 2015 najmłodsi zawodnicy KKW Superior Wałbrzych pod okiem trenera Piotra Waleraka. Swoje wyścigi zwyciężyli Paweł Bielecki, Julia Tarnawska i Anna Bielecka.
Pełne wyniki zawodów:
2 m-ce. – Weronika Szopa (kat. Żaczka)
1 m-ce. – Paweł Bielecki (kat Żak)
3 m-ce. –  (kat. Żak)
1 m-ce. – Julia Tarnawska (kat. Młodziczka)
2 m-ce. – Dorota Bielecka (kat. Młodziczka)
3 m-ce. – Tomasik Martyna (kat. Młodziczka)
4 m-ce. – Natalia Hoffman (kat. Młodziczka)
5 m-ce. – Jakub Adamczyk (kat. Młodzik)
6 m-ce. – Jakub Borkowski (kat. Młodzik)
7 m-ce. – Paweł Ryncewicz (kat. Młodzik)
8 m-ce. – Michał Górski (kat. Młodzik)
1 m-ce. – Anna Bielecka (kat. Masters kobiety)

W weekend drużyna wystartowała także w pierwszej edycji tegorocznego cyklu Bike Maraton. W Miękini k. Wrocławia na podium stanęli Piotr Iciaszek w kat. M3 na dystansie Mega oraz Rafał Sycha w kat. M1 na dystansie Mini.